Vyhledávání
Úvod | O nás | Volná místa | Tiskové centrum | Kontakty

Přestupní uzel IDS Lomnice

oblast podpory:Dostupnost dopravy, 1.2 - Rozvoj dopravní obslužnosti a veřejné dopravy
kraj:Jihomoravský
okres:Brno - venkov

žadatel MĚSTYS LOMNICE
dotace 12 909 575  Kč
z toho ERDF 12 909 575  Kč
místo realizace projektu
začátek realizace 01.07.2013
ukončení realizace 31.07.2014

Projektový záměr:

Předmětem stavby je vybudování přestupního uzlu Integrovaného dopravního systému (dále jen IDS) Jihomoravského kraje provozovaného v dané lokalitě autobusovou dopravou. Stavba se nachází v centrální části městyse Lomnice v těsné návaznosti na Palackého náměstí.
Přestupní uzel IDS bude sestávat z plochy pro zastavení, krátkodobé odstavení a otáčení autobusů. Na této ploše budou umístěna 4 nástupiště umožňující nezávislý příjezd a odjezd jednotlivých autobusových spojů. Současně bude provedena úprava příjezdové komunikace a přístupového chodníku k přestupnímu uzlu. Upravená komunikace a přístupový chodník bude opatřen novým veřejným osvětlením. Přestupní uzel bude vybaven přístřešky na zastávkách, přístřeškem pro odstavení jízdních kol a informačním panelem IDS. Součástí stavby je rovněž úprava přilehlé budovy (bývalé kotelny), v níž bude vytvořeno zázemí pro cestující i řidiče (čekárna, WC, drobný prodej).
Provoz přest. uzlu bude zajišťovat městys Lomnice svými stávajícími zaměstnanci.Víte, kam budete chodit pro dotace v příštím programovém období? Máte dostatek informací o budoucnosti?

Celkem hlasovalo: 17960