Vyhledávání
Úvod | O nás | Volná místa | Tiskové centrum | Kontakt

Koupání změní biotop

Právo | 3.9.2009 | : Jižní Morava - Vysočina | : 10 | : Milan Vojtek

Již tento měsíc začne výstavba nového koupaliště pro obyvatele Kyjova a okolí. Na vznik přírodního koupaliště postačí dodavateli pouhé dva měsíce. Další letní sezónu pak už budou moci návštěvníci využít staronový areál.
Vznik biotopu s možností koupání je pro město nejsnadnější a ekonomicky nejméně nákladný způsob, jak zachovat bývalé koupaliště v městské části Bohuslavice. To ukončilo svůj provoz nejen kvůli špatnému technickému stavu, ale také pro závažné výtky ze strany hygieniků.
Na proměnu v přírodní biotop postačí šest miliónů korun, zatímco rekonstrukce či novostavba by stála několikanásobně více. Akce nijak významně nezatíží rozpočet města, většina prostředků bude z Regionálního operačního programu NUTS 2 Jihovýchod.
Biotop se navíc při svém provozu obejde bez chemikálií, voda je filtrována přírodní cestou, takže provoz bude i ekonomicky výhodný. „Stavební práce by měly začít v září a během dvou měsíců by měly být hotovy tak, aby v příštím roce mohlo být toto koupaliště otevřeno a veřejnosti zpřístupněno," potvrdil časový plán starosta Kyjova František Lukl (nezávislý).
Budování přírodního koupacího biotopu je zatím v našich podmínkách málo rozšířené. Po vybudování chodníků a zatravnění by se měl vodomilům bohuslavický biotop otevřít v polovině června příštího roku.

Regionální mutace| Právo - Jižní Morava

zpět na: Monitoring médií 2009

Aktuality

Jiří Běhounek odmítá korupci – ROP Jihovýchod je čistý

(16. 5. 2012) Předseda Regionální rady Jihovýchod a hejtman Kraje Vysočina se důrazně ohrazuje proti údajnému tvrzení senátora Drymla, které dnes citovala některá média, a to, že korupční aféry se bohužel netýkají jen Středočeského kraje. více

DALŠÍCH 243 MILIONŮ KORUN PRO NEZISKOVÉ SOCIÁLNÍ SLUŽBY V REGIONU JIHOVÝCHOD

(25. 4. 2012) Regionální rada Jihovýchod podpoří dotacemi ve výši více než 243 milionů korun celkem 17 nových projektů na rozvoj neziskových služeb. Jedná se o 6 projektů v Jihomoravském kraji a 11 projektů na Vysočině. O podpoře pro neziskové sociální služby rozhodl Výbor Regionální rady Jihovýchod dne 25. 4. 2012. více

Brněnská hvězdárna oceněna jako nejlepší investice roku 2011

(25. 4. 2012) Projekt Přírodovědné exploratorium, který byl podpořen dotací z Regionálního operačního programu Jihovýchod ve výši 32,4 milionů korun, dnes získal prestižní ocenění Nejlepší investice soutěže TOP INVEST 2011. více

Regionální operační programy je potřeba zachovat i v budoucím programovém období

(4. 4. 2012) Regionální operační programy zvládají čerpat peníze z evropských fondů rychleji a lépe než centrální operační programy – to je hlavní argument pro jejich zachování v letech 2014 – 2020, vysvětlili na tiskové konferenci ve středu dne 4. dubna 2012 v sídle KÚ Jihomoravského kraje ředitelé Úřadů regionální rady Severovýchod Zdeněk Semorád a Jihovýchod Artur Zatloukal. více