Vyhledávání
Úvod | O nás | Volná místa | Tiskové centrum | Kontakt

Z Pasohlávek vede nová promenáda

Mladá fronta DNES | 4.11.2009 | : Jižní Morava | : 4 | : (ČTK, rig)

Pasohlávky - Chodci, cyklisté či jezdci na in-line bruslích mohou od včerejška využít novou promenádu podél horní Novomlýnské nádrže. Auta tam nesmí, proto na nové stezce nebudou ohrožovat procházející či projíždějící turisty.
„Je to taková promenáda celou obcí, která poté lemuje Novomlýnskou nádrž," popsal novou cestu místostarosta Pasohlávek Jan Duda.

Auta na promenádu nepustí zábrany Promenáda je 1,2 kilometru dlouhá a tři metry široká. Chodcům či jezdcům zpříjemní pohyb parkovým osvětlením či odpočinkovými místy s lavičkami. Součástí stavby za dvanáct a půl milionu korun je i most. Případným pokusům řidičů zkrátit si tudy cestu zamezí zábrany proti vjezdu aut. „V ceně je hlavně rozvod sítí, ale i úpravy břehu. Byl v katastrofálním stavu," popsal místostarosta. Připomněl také záměr spojit stezkou obec s kempem Merkur, který je od konce promenády vzdálen ještě asi jeden a půl kilometru. Stezku proto obec plánuje v příštích letech dovést až ke kempu, kde by se připojila na další úseky. „Pak bychom tu měli úsek pěti až šesti kilometrů," říká místostarosta.
„Regionální operační program Jihovýchod na tento projekt přispívá dotací přes devět milionů korun, a jak je vidět, peníze jsou využity účelně," komentoval otevření promenády hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek.
Stezka měla být původně dlážděná, nakonec se ale stavebníci rozhodli pro asfaltový povrch. „Vyhovuje víc cyklistům i bruslařům," řekl Duda. Od bruslařů, kteří mají v terénu pro svůj sport méně příležitostí než cyklisté, také podle místostarosty zaznamenala obec velmi kladné ohlasy.
Promenáda navazuje na síť tras v okolí Novomlýnských nádrží i Pálavy. Stane se rovněž součástí sítě cyklotras mezi Brnem a Vídní a navazuje na cyklostezky do Ivaně a Brodu nad Dyjí, které už cyklisté využívají.
Projekt promenády předpokládá, že novou možnost uvítají i turisté, kteří vyhledávají vinařské stezky a míří na Pálavu, do Lednice či Valtic.

***

„Je to promenáda obcí, která poté lemuje Novomlýnskou nádrž. V budoucnu spojí Pasohlávky a kemp Merkur." místostarosta Pasohlávek Jan Duda

Regionální mutace| Mladá fronta DNES - jižní Morava

zpět na: Monitoring médií 2009

Aktuality

Jiří Běhounek odmítá korupci – ROP Jihovýchod je čistý

(16. 5. 2012) Předseda Regionální rady Jihovýchod a hejtman Kraje Vysočina se důrazně ohrazuje proti údajnému tvrzení senátora Drymla, které dnes citovala některá média, a to, že korupční aféry se bohužel netýkají jen Středočeského kraje. více

DALŠÍCH 243 MILIONŮ KORUN PRO NEZISKOVÉ SOCIÁLNÍ SLUŽBY V REGIONU JIHOVÝCHOD

(25. 4. 2012) Regionální rada Jihovýchod podpoří dotacemi ve výši více než 243 milionů korun celkem 17 nových projektů na rozvoj neziskových služeb. Jedná se o 6 projektů v Jihomoravském kraji a 11 projektů na Vysočině. O podpoře pro neziskové sociální služby rozhodl Výbor Regionální rady Jihovýchod dne 25. 4. 2012. více

Brněnská hvězdárna oceněna jako nejlepší investice roku 2011

(25. 4. 2012) Projekt Přírodovědné exploratorium, který byl podpořen dotací z Regionálního operačního programu Jihovýchod ve výši 32,4 milionů korun, dnes získal prestižní ocenění Nejlepší investice soutěže TOP INVEST 2011. více

Regionální operační programy je potřeba zachovat i v budoucím programovém období

(4. 4. 2012) Regionální operační programy zvládají čerpat peníze z evropských fondů rychleji a lépe než centrální operační programy – to je hlavní argument pro jejich zachování v letech 2014 – 2020, vysvětlili na tiskové konferenci ve středu dne 4. dubna 2012 v sídle KÚ Jihomoravského kraje ředitelé Úřadů regionální rady Severovýchod Zdeněk Semorád a Jihovýchod Artur Zatloukal. více