Vyhledávání
Úvod | O nás | Volná místa | Tiskové centrum | Kontakt

Ždírec: opět blíž ke stavbě terminálu

Havlíčkobrodský deník | 7.12.2009 | : Zpravodajství | : 2 | : (sad)

Zjistili jsme pro vás

Ždírec nad Doubravou - Opět o kousek blíž je Ždírec nad Doubravou svému snu mít vlastní autobusový terminál za pomoci dotací z regionálního operačního programu a evropských peněz.
„V plánech města jsou už delší dobu tři velké stavební akce. Úprava kina na moderní kulturní zařízení, stavba sportovní haly a i autobusový terminál," řekl místostarosta Jiří Pavlíček.
Jak upřesnil, zamíchala pomyslným pořadím stavebních akcí šance získat nebo nezískat státní dotaci.
Podle Pavlíčka byla dlouho prioritou ve městě právě sportovní hala.
„Získat peníze na kino nebylo možné, ale na sportovní halu ano. Jak se ale ukázalo, dotační program na sportovní halu nebude vyhlášen ani v roce 2010 ani 2011. Doprava a vše s tím spojené byly dlouho opomíjeny, teď se ale naopak ukazuje, že právě dotace na stavbu terminálu by bylo možné získat. Nic tak nebrání pustit se do projektu, dotační titul bude vyhlášen asi v první čtvrtině roku 2011," vysvětlil místostarosta Pavlíček složitost situace.
Teď jsou ve Ždírci stanoviště autobusové dopravy kolem vlakového nádraží a okolí. Moderní autobusový terminál by mohl stanoviště zpřehlednit a zkvalitnit kulturu cestování. Jako první mělo autobusový terminál město Havlíčkův Brod, v současné době se do něho pouští město Chotěboř.

Region| Vysočina

 

zpět na: Monitoring médií 2009

Aktuality

Jiří Běhounek odmítá korupci – ROP Jihovýchod je čistý

(16. 5. 2012) Předseda Regionální rady Jihovýchod a hejtman Kraje Vysočina se důrazně ohrazuje proti údajnému tvrzení senátora Drymla, které dnes citovala některá média, a to, že korupční aféry se bohužel netýkají jen Středočeského kraje. více

DALŠÍCH 243 MILIONŮ KORUN PRO NEZISKOVÉ SOCIÁLNÍ SLUŽBY V REGIONU JIHOVÝCHOD

(25. 4. 2012) Regionální rada Jihovýchod podpoří dotacemi ve výši více než 243 milionů korun celkem 17 nových projektů na rozvoj neziskových služeb. Jedná se o 6 projektů v Jihomoravském kraji a 11 projektů na Vysočině. O podpoře pro neziskové sociální služby rozhodl Výbor Regionální rady Jihovýchod dne 25. 4. 2012. více

Brněnská hvězdárna oceněna jako nejlepší investice roku 2011

(25. 4. 2012) Projekt Přírodovědné exploratorium, který byl podpořen dotací z Regionálního operačního programu Jihovýchod ve výši 32,4 milionů korun, dnes získal prestižní ocenění Nejlepší investice soutěže TOP INVEST 2011. více

Regionální operační programy je potřeba zachovat i v budoucím programovém období

(4. 4. 2012) Regionální operační programy zvládají čerpat peníze z evropských fondů rychleji a lépe než centrální operační programy – to je hlavní argument pro jejich zachování v letech 2014 – 2020, vysvětlili na tiskové konferenci ve středu dne 4. dubna 2012 v sídle KÚ Jihomoravského kraje ředitelé Úřadů regionální rady Severovýchod Zdeněk Semorád a Jihovýchod Artur Zatloukal. více