Vyhledávání
Úvod | O nás | Volná místa | Tiskové centrum | Kontakty

2012 - opět úspěšný rok pro ROP Jihovýchod

(21. 1. 2013) Jedenáctá miliarda korun byla v září 2012 proplacena na účty příjemců dotací z Regionálního operačního programu Jihovýchod. V roce 2012 bylo na jižní Moravě a na Vysočině ukončeno dalších 104 evropských projektů. Pro tento rok je pro žadatele připraveno dalších 2,6 miliardy korun dotací.

Rok 2012 byl pro Regionální operační program Jihovýchod opět velmi úspěšný. Příjemcům dotací jsme v roce 2012 proplatili celkem více než 1,6 miliardy korun z celkových již 11,7 miliard korun. Během roku bylo úspěšně ukončeno 104 projektů z celkem již ukončených 546 projektů. Nově schváleno bylo v průběhu roku dalších 80 projektů, celkem je tedy již ukončeno nebo se právě realizuje 712 projektů.

 Pokud se na tato čísla podíváme z pohledu dopadů na region Jihovýchod, říkají, že:

  •  bylo v regionu nově vybudováno nebo zrekonstruováno dalších 74 kilometrů silnic II. a III. třídy – např. rekonstrukce silnice a mostu v Panských Dubénkách nebo průtah Vyškovem, vzniklo dalších 30 kilometrů cyklostezek a cyklotras a byly vybudovány další čtyři nové přestupní terminály pro veřejnou dopravu, například v Moravském Krumlově, Novém městě na Moravě a Žďáru nad Sázavou.
  • dále se můžeme pochlubit 410 kilometry nově vybudovaných stezek výhradně pro hippo a pěší turistiku, například projekty naučné stezky na hrad Pernštejn a Balinským a Nesměřickým údolím a okolím Velkých Pavlovic, bylo zrekonstruováno šest památkových objektů, například předzámčí zámku Třebíč, chrám Nanebevzetí panny Marie v Polné nebo zpřístupnění kulturní památky těžní věže Dolu Kukla v Oslavanech a bylo nově vybudováno nebo zhodnoceno 35 objektů turistické infrastruktury, například rozhledna Mařenka na Třebíčsku, nebo rekonstrukce Přírodovědného exploratoria v Brně.
  • v oblasti školství se například podařilo vybudovat kompletně novou Základní školu Otevřená v Brně-Žebětíně, víceúčelovou tělocvičnu při EZŠ a MŠ Čejkovická v Brně a přebudovat starou školku v Brně-Bosonohách na centrum volnočasových aktivit nejen pro děti a mládež.
  • mezi nejvýznamnější investice do zdravotnictví patří vznik 22 lůžek mezioborové jednotky intenzivní péče v Nemocnici Břeclav pro kardiologickou, metabolickou a neurologickou JIP a vybudování nového Pavilonu urgentní a intenzivní péče v Jihlavě.
  • v sociální oblasti se například v Brně podařilo rozšířit ubytovací kapacity v azylovém domě na Křenové ulici o 18 lůžek a potřebné zázemí a městské středisko krizové sociální pomoci v extrémní sociální síti. Na Vysočině bylo v roce 2012 schváleno k financování a postupně vstupuje do realizace hned několik sociálních projektů, například denní stacionáře v Jihlavě, Lukách nad Jihlavou, Bystřici nad Pernštejnem, centrum denních služeb v Brtnici, chráněné bydlení v Hrotovicích a Havlíčkově Brodě a další.

 

zpět na: Tiskové zprávy

Aktuality

Prodej nepotřebného majetku ROP Jihovýchod

Likvidační komise na svém zasedání 12.11.2020 doporučila a předseda RR Jihovýchod 23.11.2020 rozhodl o prodeji nepotřebného majetku více

Otevírací doba úřadu Regionální rady Jihovýchod

Na základě usnesení vlády č. 1080 ze dne 21. 10. 2020 bude podatelna Regionální rada regionu soudržnosti Jihovýchod pro veřejnost otevřena následovně, a to do odvolání:

Pondělí   9:00 – 13:30 hod.

Úterý       9:00 – 13:30 hod. více

Uzavření operačního programu ROP Jihovýchod

Regionální rada regionu soudržnosti Jihovýchod obdržela od Evropské komise dopis s informací, že všechny operace související s uzavíráním operačního programu byly provedeny a tudíž ROP Jihovýchod byl uzavřen ke dni 28. 12 .2017. více

Webarchivováno Národní knihovnou ČR

Webová stránka www.jihovychod.cz je archivována v rámci Webarchivu Národní knihovny ČR. více