Vyhledávání
Úvod | O nás | Volná místa | Tiskové centrum | Kontakty

Bezpečnější a komfortnější letiště pro jižní Moravu

(19. 12. 2011) Výbor Regionální rady Jihovýchod schválil dotaci ve výši 170 milionů korun pro projekt mezinárodního letiště Brno-Tuřany. Bezpečnost cestujících a bezpečnostní standardy na brněnském letišti se zvýší.

Na letišti Brno-Tuřany bude doplněna stávající infrastruktura zejména o vstupní objekt do areálu letiště a objekt Hasičského záchranného sboru Letiště Brno-Tuřany. Architektonická koncepce objektů bude navazovat na stávající organické prvky odbavovací haly Odlet. Budova Hasičského záchranného sboru Letiště Brno-Tuřany poskytne mimo jiné zázemí pro garážování speciální zásahové techniky.

Projekt počítá s úpravou úseků vnitřních komunikací v areálu a vnitřních i vnějších bezpečnostních systémů letiště.

„Realizace projektu významně přispěje ke zvýšení bezpečnostních standardů v souladu s opatřeními přijímanými na mezinárodní úrovni za účelem zvýšení bezpečnosti civilního letectví, a to v souladu s evropskou legislativou a závazky vyplývajícími ze Schengenských dohod,“ dodává Tomáš Plačka, ředitel společnosti provozující letiště Brno-Tuřany.

Regionální rada Jihovýchod již v minulosti schválila projekt směřující k posílení infrastruktury brněnského letiště dotací 24,3 miliony korun, díky nimž byly pořízeny dva letištní nízkopodlažní autobusy a cisternová automobilová stříkačka.

zpět na: Tiskové zprávy

Aktuality

Prodej nepotřebného majetku ROP Jihovýchod

Likvidační komise na svém zasedání 12.11.2020 doporučila a předseda RR Jihovýchod 23.11.2020 rozhodl o prodeji nepotřebného majetku více

Otevírací doba úřadu Regionální rady Jihovýchod

Na základě usnesení vlády č. 1080 ze dne 21. 10. 2020 bude podatelna Regionální rada regionu soudržnosti Jihovýchod pro veřejnost otevřena následovně, a to do odvolání:

Pondělí   9:00 – 13:30 hod.

Úterý       9:00 – 13:30 hod. více

Uzavření operačního programu ROP Jihovýchod

Regionální rada regionu soudržnosti Jihovýchod obdržela od Evropské komise dopis s informací, že všechny operace související s uzavíráním operačního programu byly provedeny a tudíž ROP Jihovýchod byl uzavřen ke dni 28. 12 .2017. více

Webarchivováno Národní knihovnou ČR

Webová stránka www.jihovychod.cz je archivována v rámci Webarchivu Národní knihovny ČR. více