Vyhledávání
Úvod | O nás | Volná místa | Tiskové centrum | Kontakty

Brněnská hvězdárna oceněna jako nejlepší investice roku 2011

(25. 4. 2012) Projekt Přírodovědné exploratorium, který byl podpořen dotací z Regionálního operačního programu Jihovýchod ve výši 32,4 milionů korun, dnes získal prestižní ocenění Nejlepší investice soutěže TOP INVEST 2011.

Hlavní aktivitou projektu byla stavební investice, díky které vznikl komplex divácky atraktivních, univerzálně využívaných prostor s řadou audiovizuálních prvků a moderní astronomickou technikou. Bezbariérové řešení umožnilo přístup tělesně postiženým návštěvníkům do všech prostor Hvězdárny a planetária Brno, vč. astronomických pozorovatelen. Druhou klíčovou aktivitou projektu byla změna charakteru a programového zaměření provozu celé organizace. V návaznosti na realizovanou investici bylo umožněno vytvořit ještě pestřejší nabídku služeb pro veřejnost a kvalitnější program, kde návštěvník nebude jenom pasivním divákem, ale aktivním spoluúčastníkem. K tomu nyní slouží digitální expozice, moderní dalekohledy, interaktivní výstavy, speciální vysokoškolské pracoviště, pozorovatelny s výhledem na město atd. Výsledkem je tzv. „exploratorium“, které propojuje multimediální svět s reálným. Projekt je zaměřen na širokou veřejnost – nejmenší děti, školní výpravy, rodiny s dětmi, seniory, studenty, turisty a ostatní občany města.

 

Ředitel Hvězdárny a planetária Brno, Mgr. Jiří Dušek, Ph.D., k ocenění řekl: „Projekt rekonstrukce a dostavby Hvězdárny a planetária Brno nebyl jednoduchý. Naopak. Jednalo se o významnou investici, včetně vkladu ze zdrojů statutárního města Brna. Ocenění jako je TOP INVEST 2011, samozřejmě spolu se zájmem veřejnosti, pak dokazuje, že se jednalo o chytře investované prostředky. Tisícovky pracovních hodin, práce stovek lidí a desítky prostavěných milionů se městu Brnu i celému regionu začínají vracet. Proto nás tento punc kvality těší víc, než by se na první pohled mohlo zdát.“

Vyhlašovatelem soutěže TOP INVEST 2011 jsou Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR, Ministerstvo pro místní rozvoj ČR, Svaz podnikatelů ve stavebnictví v ČR a Veletrhy Brno, a.s. Ocenění mohou získat přihlášené stavby, jejichž přínosem je buďto dobrá ekonomická návratnost investice nebo společenský význam a obohacení kulturního, sportovního či společenského postavení města či regionu.

Ocenění bylo předáno na slavnostním večeru u příležitosti zahájení Mezinárodního stavebního veletrhu v Brně dne 24. dubna 2012 v 18.00 hod. v Rotundě pavilonu A.

 TOP INVEST 2011

Přírodovědné exploratorium

Hvězdárna - interiér

zpět na: Tiskové zprávy

Aktuality

Zrušení pobočky v Jihlavě ke dni 31. 12. 2020.

Veškeré podání a dotazy směřujte od 4. 1. 2021 na sídlo úřadu Regionální rady Jihovýchod v Brně. více

Otevírací doba úřadu Regionální rady Jihovýchod

Na základě usnesení vlády č. 1080 ze dne 21. 10. 2020 bude podatelna Regionální rada regionu soudržnosti Jihovýchod pro veřejnost otevřena následovně, a to do odvolání:

Pondělí   9:00 – 13:30 hod.

Úterý       9:00 – 13:30 hod. více

Uzavření operačního programu ROP Jihovýchod

Regionální rada regionu soudržnosti Jihovýchod obdržela od Evropské komise dopis s informací, že všechny operace související s uzavíráním operačního programu byly provedeny a tudíž ROP Jihovýchod byl uzavřen ke dni 28. 12 .2017. více

Webarchivováno Národní knihovnou ČR

Webová stránka www.jihovychod.cz je archivována v rámci Webarchivu Národní knihovny ČR. více