Vyhledávání
Úvod | O nás | Volná místa | Tiskové centrum | Kontakty

Bruslaři z Jihlavy a okolí mají nový stadion

(5. 3. 2013) Už od víkendu 2. a 3. března mohou zájemci nejen z Jihlavy využívat nové Sportoviště pro lední sporty v Tyršově ulici. Hala bude sloužit především pro bruslení veřejnosti, škol a tréninky hokeje a krasobruslení. Na první víkend jsou připraveny ukázky tréninků, soutěže a hry na ledě a hlavně bruslení pro veřejnost. Regionální rada Jihovýchod podpořila vybudování veřejného sportoviště dotací ve výši 176,3 milionu korun

Krajské město Vysočiny mělo dosud k dispozici jedinou ledovou plochu Horáckého zimního stadionu vybudovaného v šedesátých letech.

„Motivem výstavby haly pro veřejnost je velká vytíženost hlavního zimního stadionu, který nemůže zdaleka pokrýt veškerý zájem o led,“ uvedl důvody pro vybudování druhé plochy primátor Jihlavy Jaroslav Vymazal.

Rozměr ledové plochy je 58 x 26 m, nechybí hráčské lavice, trestné lavice, boxy pro rozhodčí a místnost pro parkování rolby. V hale je divácká galerie pro 96 stojících diváků. Úpravu ledu bude zajišťovat nová rolba.

Úpravou prošel i sousední objekt, kde se po rekonstrukci nachází technické zázemí pro provoz budovy a veřejného sportoviště, infocentrum, šatny veřejného sportoviště a tělocvična – fitness centrum se sociálním zázemím, které slouží pro tzv. suchou přípravu hokejistů.

Veřejné sportoviště pro lední sporty je vybudováno v bezprostředním sousedství Horáckého zimního stadionu na ploše někdejší nevyužívané venkovní ledové plochy, která dočasně sloužila také jako parkoviště. Parkování je nyní skryto pod ledovou plochou, kde vzniklo 67 míst pro auta a dvě pro motocykly. Střecha haly bude porostlá zelení.

ROP Jihovýchod má pro programové období 2007–2013 k dispozici dotace z Evropského fondu pro regionální rozvoj ve výši 720 milionů eur, tj. přibližně 18,3 miliardy korun. Z této částky jsou k dnešnímu dni pro 668 projektů schváleny dotace (čistě evropské peníze) ve výši 15,3 miliardy korun a na účty příjemců dotací již bylo proplaceno více než 11,7 miliardy korun (celková dotace).

 

Horácký zimní stadion

Předávání symbolického klíče od stadionu

Autor fotografií: www.jihlava.cz

zpět na: Tiskové zprávy

Aktuality

Prodej nepotřebného majetku ROP Jihovýchod

Likvidační komise na svém zasedání 12.11.2020 doporučila a předseda RR Jihovýchod 23.11.2020 rozhodl o prodeji nepotřebného majetku více

Otevírací doba úřadu Regionální rady Jihovýchod

Na základě usnesení vlády č. 1080 ze dne 21. 10. 2020 bude podatelna Regionální rada regionu soudržnosti Jihovýchod pro veřejnost otevřena následovně, a to do odvolání:

Pondělí   9:00 – 13:30 hod.

Úterý       9:00 – 13:30 hod. více

Uzavření operačního programu ROP Jihovýchod

Regionální rada regionu soudržnosti Jihovýchod obdržela od Evropské komise dopis s informací, že všechny operace související s uzavíráním operačního programu byly provedeny a tudíž ROP Jihovýchod byl uzavřen ke dni 28. 12 .2017. více

Webarchivováno Národní knihovnou ČR

Webová stránka www.jihovychod.cz je archivována v rámci Webarchivu Národní knihovny ČR. více