Vyhledávání
Úvod | O nás | Volná místa | Tiskové centrum | Kontakty

Chráněné bydlení sv. Luisy je připraveno

(11. 11. 2014) Oblastní charita Rajhrad, spadající pod Diecézní charitu Brno, úspěšně dokončila projekt Chráněného bydlení sv. Luisy v Rajhradě u Brna. Místo bývalého objektu starých vojenských garáží, skladů a pozůstatků vojenského autoparku je v nové budově připraveno 12 pokojů s příslušenstvím pro 20 klientů trpících demencí. Chráněné bydlení vzniklo také díky přislíbené dotaci z ROP Jihovýchod ve výši více než 30 milionů korun.

Klienti budou ubytováni v jednolůžkových a dvoulůžkových pokojích, které jsou situovány v přízemí a v prvním patře budovy. Každý pokoj má svou koupelnu a toaletu. Klient si bude moci pokoj vybavit vlastním nábytkem, drobnými předměty a uzpůsobit ho svým představám. V případě dvoulůžkového pokoje pak s ohledem a souhlasem spolubydlícího. V celém objektu jsou zajištěny bezbariérové přístupy a budova je vybavena i výtahem uzpůsobeným pro osoby s omezenou pohyblivostí.

„Vybudovaný objekt i nabídka péče tohoto Chráněného bydlení pro osoby se zdravotním postižením, tedy demencí,  je v mnoha směrech v ČR i v Jihomoravském kraji jedinečný, ač v západní Evropě relativně obvyklý. Jedinečnost našeho zařízení vidím zejména v prevenci proti negativním důsledkům demence, a to díky včasné intervenci, ve využití nejnovějšího konceptu péče, tzv. psychobiografického modelu s těžištěm v prožívání a vcítění, dále pak smyslových aktivizacích a validaci. Budeme se snažit uplatňovat vlastní možnosti klientů, jejich schopnosti a rezervy, a to v důvěryhodném, bezpečném, podpůrném a důstojném prostředí. Budeme respektovat jejich zvyklosti a rozvíjet jejich zájmy, kreativitu i sebeúctu,“ řekl k projektu Ing. Jaromír Bílý, ředitel Oblastní charity Rajhrad.

Prostory Chráněného bydlení sv. Luisy slavnostně požehná již ve čtvrtek 13. listopadu brněnský biskup ThLic. Vojtěch Cikrle.  V pátek 14. listopadu od 13 do 18 hodin si můžete Chráněné bydlení sv. Luisy prohlédnout v rámci dne otevřených dveří. Klienti se do domu nastěhují k 1. 1. 2015.

Chráněné bydlení je pobytová sociální služba poskytovaná lidem se zdravotním postižením -jedná se o osoby se středně těžkou a rozvinutou demencí. Sociální služba si klade za cíl maximální možnou podporu samostatnosti a soběstačnosti klienta s důrazem na individuální přístup ke každému člověku respektující jeho potřeby, přání, požadavky a celoživotní zvyklosti. Smyslem zařízení je umožnit osobám, které potřebují určitý dohled a dopomoc v jednotlivých denních aktivitách a činnostech, aby mohly žít vzhledem k charakteru své nemoci v chráněném a bezpečném prostředí.

  

Bližší informace k projektu Chráněného bydlení sv. Luisy Vám poskytne:

Ing. Jaromír Bílý
ředitel Oblastní charity Rajhrad
Tel.: 547 232 225
jaromir.bily@rajhrad.charita.cz

zpět na: Tiskové zprávy

Aktuality

Prodej nepotřebného majetku ROP Jihovýchod

Likvidační komise na svém zasedání 12.11.2020 doporučila a předseda RR Jihovýchod 23.11.2020 rozhodl o prodeji nepotřebného majetku více

Otevírací doba úřadu Regionální rady Jihovýchod

Na základě usnesení vlády č. 1080 ze dne 21. 10. 2020 bude podatelna Regionální rada regionu soudržnosti Jihovýchod pro veřejnost otevřena následovně, a to do odvolání:

Pondělí   9:00 – 13:30 hod.

Úterý       9:00 – 13:30 hod. více

Uzavření operačního programu ROP Jihovýchod

Regionální rada regionu soudržnosti Jihovýchod obdržela od Evropské komise dopis s informací, že všechny operace související s uzavíráním operačního programu byly provedeny a tudíž ROP Jihovýchod byl uzavřen ke dni 28. 12 .2017. více

Webarchivováno Národní knihovnou ČR

Webová stránka www.jihovychod.cz je archivována v rámci Webarchivu Národní knihovny ČR. více