Vyhledávání
Úvod | O nás | Volná místa | Tiskové centrum | Kontakty

Den Evropy na Regionální radě Jihovýchod

(02.05.2007) Při příležitosti Dne Evropy pořádá Regionální rada regionu soudržnosti Jihovýchod 9. května 2007 Den otevřených dveří.

Na úvod Dne otevřených dveří ředitelka Úřadu Regionální rady Mgr. Marta Sargánková seznámí přítomné s harmonogramem činnosti úřadu, s jeho úkoly pro nejbližší období a pozve na zahajovací konference o Regionálním operačním programu NUTS 2 Jihovýchod - Evropská šance pro region pořádané koncem května v Jihlavě a v Brně. Návštěvníci budou mít také možnost seznámit se s nově rekonstruovaným prostorami Úřadu Regionální rady v Brně na Kounicově ulici 13. Den otevřených dveří bude zahájen v 10 hodin a potrvá do 15 hodin.

Proč Den Evropy?
Dne 9. května 1950 francouzský ministr zahraničí Robert Schuman přednesl návrh nové organizace Evropy založené na společné produkci uhlí a oceli. Hlavním cílem tohoto návrhu bylo zabránit jakékoli další válce mezi evropskými státy. Tento návrh, známý jako Schumanova deklarace, je považován za počátek vytváření současné Evropské unie. Dnes se 9. květen slaví jako Den Evropy, pořádají se akce přibližující Evropu občanům a sbližující evropské národy.

Regionální operační program NUTS 2 Jihovýchod - Evropská šance pro region
Pod tímto názvem pořádá Regionální rada Jihovýchod první konference, které přiblíží ROP JV odborné veřejnosti v jihlavském hotelu Gustava Mahlera 29. května 2007 a v Brně o dva dny později 31. května 2007 v Kongresovém sále Interhotelu Voroněž, vždy od 10 do 15 hodin. Konference zahájí předseda Regionální rady Jihovýchod a hejtman kraje Vysočina Miloš Vystrčil, v Brně přivítá účastníky rovněž hejtman Jihomoravského kraje Stanislav Juránek. Ředitelka Marta Sargánková představí Úřad Regionální rady jako implementační agenturu ROP JV. Artur Zatloukal seznámí přítomné s charakteristikou programu a na něj navážou s příklady podporovaných projektů v jednotlivých prioritních osách Jan Karásek v Brně a Erika Šteflová v Jihlavě. Závěr konference je věnován veřejné podpoře (Zdeňka Ganzwohlová v Jihlavě; Pavel Černý v Brně) a publicitě projektu (Kateřina Sonnková).
Pozváni jsou zástupci měst a obcí, hospodářských komor a podnikatelského sektoru, agrárních komor, obchodních a profesních sdružení, nevládních neziskových organizací, vzdělávacích institucí, zdravotnického a sociálního sektoru, odborníci z oblasti evropských fondů a zástupci médií.

Zájemci o účast na konferenci se mohou přihlásit prostřednictvím registračního formuláře na www.jihovychod.cz.

Konference jsou financovány z prostředků ERDF, vstup zdarma.

zpět na: Tiskové zprávy

Aktuality

Prodej nepotřebného majetku ROP Jihovýchod

Likvidační komise na svém zasedání 30. 9. 2021 doporučila a předseda RR Jihovýchod 14. 10. 2021 rozhodl o prodeji nepotřebného majetku více

Zrušení pobočky v Jihlavě ke dni 31. 12. 2020.

Veškeré podání a dotazy směřujte od 4. 1. 2021 na sídlo úřadu Regionální rady Jihovýchod v Brně. více

Otevírací doba úřadu Regionální rady Jihovýchod

Na základě usnesení vlády č. 1080 ze dne 21. 10. 2020 bude podatelna Regionální rada regionu soudržnosti Jihovýchod pro veřejnost otevřena následovně, a to do odvolání:

Pondělí   9:00 – 13:30 hod.

Úterý       9:00 – 13:30 hod. více

Uzavření operačního programu ROP Jihovýchod

Regionální rada regionu soudržnosti Jihovýchod obdržela od Evropské komise dopis s informací, že všechny operace související s uzavíráním operačního programu byly provedeny a tudíž ROP Jihovýchod byl uzavřen ke dni 28. 12 .2017. více