Vyhledávání
Úvod | O nás | Volná místa | Tiskové centrum | Kontakty

Děti ze základní umělecké školy G. Mahlera v Humpolci koncertují v novém sále

(02. 12. 2010) Přestavbou stávajících půdních prostor vznikl v umělecké škole v Humpolci koncertní sál a galerie výtvarných prací žáků ZUŠ. Regionální operační program Jihovýchod financoval vybudování půdní vestavby dotací více než devět milionů korun a Městský úřad Humpolec, jako zřizovatel školy, dotací přes čtyři a půl milionů korun.

„Budeme pořádat nejen koncerty žáků hudebního oboru, ale i výstavy, které budou tematicky zaměřené pro prezentaci vlastních výtvarných prací žáků,“ říká Josef Jirků, ředitel Základní umělecké školy v Humpolci.

Reprezentativní a důstojný prostor koncertního sálu s galerií vznikl v třetím nadzemním podlaží budovy. Koncertní sál má kapacitu pro 20 účinkujících a 80 posluchačů v hledišti. Prostory jsou vybaveny moderní zvukovou, výpočetní a prezentační technikou s novým koncertním klavírním křídlem. Velkým přínosem je velmi dobrá akustika bez většího ozvučení. Na opačné straně půdy škola vybudovala galerii výtvarného umění, kde svá umělecká dílka prezentují žáci výtvarného oboru. Součástí je i bezbariérový přístup v podobě výtahu přes všechny podlaží.

Škola pořádá ročně až 80 vystoupení a navštěvuje jí 587 žáků. Ve škole vyučuje 20 učitelů. Dříve se koncerty konaly v náhradních prostorách galerie muzea na Dolním náměstí. Dnes se veškerá činnost hudební školy provádí přímo a doslova na „půdě“.

Základní umělecká škola v Humpolci má více než 60ti letou tradici. Byla založena v roce 1946 z iniciativy místního pěveckého sboru. Kromě výtvarného a tanečního oboru se zde vyučují hudební obory-zpěv, klavír, smyčcové nástroje-/ housle, violoncello/, kytara, akordeon, keyboard, varhany,flétna,klarinet, saxofon, dechové nástroje žesťové-/trubka, lesní roh, tenor, baryton, trombon, tuba a bicí nástroje. Během své existence se škola stala nedílnou součástí kulturního dění města a jeho okolí.

 

Kontakt na realizátora projektu:

Josef Jirků, ředitel Základní umělecké školy v Humpolci, tel. 608 472 664, email: reditel@zus-humpolec.cz

zpět na: Tiskové zprávy

Aktuality

Schválení závěrečného účtu a účetní závěrky 2019

Dne 24.6.2020 Výbor regionální rady regionu soudržnosti Jihovýchod na svém 75. zasedání schválil závěrečný účet Regionální rady regionu soudržnosti Jihovýchod za rok 2019 a řádnou účetní závěrku sestavenou k 31.12.2019. více

Rozpočet Regionální rady regionu soudržnosti Jihovýchod na rok 2020 a střednědobý výhled rozpočtu Regionální rady regionu soudržnosti Jihovýchod na období 2021 - 2022

Výbor Regionální rady (na jeho 73. zasedání, konané dne 11. 12. 2019) schválil rozpočet RR JV na rok 2020 a současně i střednědobý výhled rozpočtu na období 2021-2022. více

Metodický pokyn Úřadu Regionální rady regionu soudržnosti Jihovýchod č. 1/2019 EXTERNÍ.

Změna termínu předkládání monitorovací zprávy o udržitenosti projektů. více

Webarchivováno Národní knihovnou ČR

Webová stránka www.jihovychod.cz je archivována v rámci Webarchivu Národní knihovny ČR. více