Vyhledávání
Úvod | O nás | Volná místa | Tiskové centrum | Kontakty

Díky evropským dotacím ožívá kulturní scéna v Rosicích

(21. 10. 2010) Rekonstrukce severního křídla zámku v Rosicích byla financována převážně z evropských fondů. Regionální operační program Jihovýchod podpořil tento záměr částkou 16,2 milionů korun. Kvalitní zázemí pro pořádání kulturních akcí ocení jak organizátoři akcí, tak jejich účastníci. Zároveň byla zachráněna další nemovitá kulturní památka v regionu.

Město Rosice vybudovalo kvalitní zázemí vhodné pro trávení volného času obyvatel města i přilehlých spádových obcí. Ve městě funguje mnoho organizací, které poskytují kulturní vyžití obyvatelům města, např. občanské sdružení Prádelna, Středisko volného času, Turistický oddíl mládeže Turisťák nebo skupina historického šermu Taranis. Tyto i další organizace se dlouhodobě potýkaly s absencí kvalitního zázemí pro svou činnost. Nový kulturní stánek si přálo také téměř 70 procent obyvatel Rosic.

 

Severní křídlo zámku, původně užívané jako konírna a následně jako parkoviště a skladiště zemědělské techniky, bylo v roce 2007 částečně rekonstruováno pro využití Střediskem volného času. Nově je vybudován kulturní a taneční sál, prostory pro ubytování dětí při výměnných

pobytech, skladovací prostory a klubovny. Nové místnosti velmi vítá místní klub seniorů a to nejen pro možnost pořádání programu pro své členy, ale také pro veřejnost či kluby seniorů z okolí. Taneční sál bude určen pohybovým aktivitám, které využívá taneční obor ZUŠ Rosice, cvičení Tai-či a výuce latinsko amerických tanců. Přesun svých aktivit do prostor kulturního centra zvažuje i cvičení jógy a sportovní gymnastika. Dopolední program pohybových a výtvarných aktivit plánují maminky s dětmi.

 

Kontakt na realizátora projektu:
Bc. Jitka Budínová, tel. 546 492 187, email: budinova@mesto.rosice.cz

 


zpět na: Tiskové zprávy

Aktuality

Zrušení pobočky v Jihlavě ke dni 31. 12. 2020.

Veškeré podání a dotazy směřujte od 4. 1. 2021 na sídlo úřadu Regionální rady Jihovýchod v Brně. více

Otevírací doba úřadu Regionální rady Jihovýchod

Na základě usnesení vlády č. 1080 ze dne 21. 10. 2020 bude podatelna Regionální rada regionu soudržnosti Jihovýchod pro veřejnost otevřena následovně, a to do odvolání:

Pondělí   9:00 – 13:30 hod.

Úterý       9:00 – 13:30 hod. více

Uzavření operačního programu ROP Jihovýchod

Regionální rada regionu soudržnosti Jihovýchod obdržela od Evropské komise dopis s informací, že všechny operace související s uzavíráním operačního programu byly provedeny a tudíž ROP Jihovýchod byl uzavřen ke dni 28. 12 .2017. více

Webarchivováno Národní knihovnou ČR

Webová stránka www.jihovychod.cz je archivována v rámci Webarchivu Národní knihovny ČR. více