Vyhledávání
Úvod | O nás | Volná místa | Tiskové centrum | Kontakty

Do Adamova po nové silnici

(8. 10. 2009) Předseda Regionální rady Jihovýchod a hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek ve čtvrtek 8. října 2009 slavnostně otevřel nový úsek silnice mezi Adamovem a Bílovicemi nad Svitavou. Dotace z ROP Jihovýchod ve výši téměř 45 milionů korun pomohly zmodernizovat více než šestikilometrový úsek silnice, podjezd pod železniční tratí a tři opěrné zdi v celkové délce 230 metrů.

„Realizace podobných staveb v dnešní době přináší práci jihomoravským firmám, přispívá k udržení zaměstnanosti v kraji a pomáhá zlepšovat onen negativní hospodářský stav, který zde nastal v tomto období finanční krize. Doufám, že podobných staveb bude na jižní Moravě kvapem přibývat," řekl k otevření silnice hejtman Michal Hašek.

Rekonstrukce silnice druhé třídy číslo 374 mezi Adamovem a Bílovicemi nad Svitavou byla jednou z priorit rozvoje silniční infrastruktury Jihomoravského kraje. Práce na ní byly zahájeny v srpnu 2008. Otevření komunikace s třítýdenním předstihem přivítali motoristé i obyvatelé obcí, kudy více než rok vedly objízdné trasy. Motoristická veřejnost využívá tuto silnici nejen pro dopravní spojení Adamova a Brna, ale i jako přístupovou trasu do Moravského krasu.

Projektovou dokumentaci zpracovala společnost Silniční projekt Brno, realizaci stavby zajistila firma Inženýrské stavby Brno.

Regionální operační program Jihovýchod počítá pro oblast dopravy s dotacemi 9,5 miliardy korun. V současné době se staví projekty ve výši přibližně třetiny této částky. Za více než 3,5 miliardy schválených dotací se modernizuje na 130 kilometrů silnic, 52 mostů, 45 kilometrů nových cyklostezek a nakoupilo se devět nízkopodlažních tramvají v Brně. Příjemcům byly v této oblasti již vyplaceny dotace ve výši 1,5 miliardy korun.

 

Slavnostní otevření silnice mezi Adamovem a Bílovicemi nad Svitavou

 

 

zpět na: Tiskové zprávy

Aktuality

Schválení závěrečného účtu a účetní závěrky 2019

Dne 24.6.2020 Výbor regionální rady regionu soudržnosti Jihovýchod na svém 75. zasedání schválil závěrečný účet Regionální rady regionu soudržnosti Jihovýchod za rok 2019 a řádnou účetní závěrku sestavenou k 31.12.2019. více

Rozpočet Regionální rady regionu soudržnosti Jihovýchod na rok 2020 a střednědobý výhled rozpočtu Regionální rady regionu soudržnosti Jihovýchod na období 2021 - 2022

Výbor Regionální rady (na jeho 73. zasedání, konané dne 11. 12. 2019) schválil rozpočet RR JV na rok 2020 a současně i střednědobý výhled rozpočtu na období 2021-2022. více

Metodický pokyn Úřadu Regionální rady regionu soudržnosti Jihovýchod č. 1/2019 EXTERNÍ.

Změna termínu předkládání monitorovací zprávy o udržitenosti projektů. více

Webarchivováno Národní knihovnou ČR

Webová stránka www.jihovychod.cz je archivována v rámci Webarchivu Národní knihovny ČR. více