Vyhledávání
Úvod | O nás | Volná místa | Tiskové centrum | Kontakty

Důkaz o čerpání evropských fondů: osm miliard korun proplaceno na jižní Moravě a na Vysočině

(06. 01. 2011) Na jižní Moravě a na Vysočině se evropským projektům daří. Osm miliard korun z Regionálního operačního programu Jihovýchod již doputovalo na účty měst, obcí, krajů i malých a středních podnikatelů.

O překročení osmimiliardové hranice se postaral projekt Kouzelné školky v Hrušovanech nad Jevišovkou.

Více než 40 dětí si hraje v nové nástavbě mateřské školy. Vzniklo logopedické centrum, které zatím ve městě chybělo.

O největší porci proplacených financí se v rámci ROP Jihovýchod tradičně postaraly investiční projekty v oblasti dopravy proplacenou částkou 4,8 miliard korun. V cestovním ruchu jsou již ukončeny projekty za téměř 900 milionů korun. Evropské dotace ve výši 2,3 miliardy korun pomáhají rozvíjet kulturu, sociální a zdravotní oblast i veřejná prostranství v mnoha městech na jižní Moravě a Vysočině. Dokončeno je více než 300 projektů.

„V roce 2011 očekáváme ukončení dalších 166 projektů, které jsou dotovány z Regionálního operačního programu Jihovýchod,“ říká ředitelka Úřadu Regionální rady Jihovýchod Marta Sargánková.

V Brně bude v dubnu zpřístupněna další část podzemních prostor pod Zelným trhem, postavena dětská hřiště na ulici Šelepova nebo v Novém Lískovci. Pod názvem Noc kostelů  se uskuteční další ročník populární noční prohlídky brněnských kostelů. U divadla Radost se otevře Muzeum loutek. Pro zájemce o moderní architekturu se připravují trasy architektonického putování po významných funkcionalistických stavbách v Brně, navržené podle rozmístění objektů v jednotlivých městských částech a podle vybraných autorských osobností. Vzniknou také nové webové stránky s navigačním systémem, doprovodné brožury a mapa.

V Žirovnici otevřou Knoflíkářské muzeum, kde si návštěvníci vyzkouší šití na historických šicích strojích nebo výrobu vlastních knoflíků. V dubnu skončí práce na rekonstrukci zámku v Herálci. Nový zámecký hotel nabídne hostům ubytování ve dvaceti pokojích, relaxační a sportovní centrum i upravený park.

V Havlíčkově Brodě upraví náměstí ve středu města, v Jihlavě obnoví dětská hřiště.

Během tří let se kompletně změní vzhled interního oddělení, neurologického a rehabilitačního oddělení Nemocnice Nové Město na Moravě. Veřejnosti začne sloužit nejen jedno z nejmodernějších fyzioterapeutických center v regionu, ale i nová jednotka intenzivní péče interních oborů, kardiologie nebo velký dialyzační sál.

zpět na: Tiskové zprávy

Aktuality

Schválení závěrečného účtu a účetní závěrky 2019

Dne 24.6.2020 Výbor regionální rady regionu soudržnosti Jihovýchod na svém 75. zasedání schválil závěrečný účet Regionální rady regionu soudržnosti Jihovýchod za rok 2019 a řádnou účetní závěrku sestavenou k 31.12.2019. více

Rozpočet Regionální rady regionu soudržnosti Jihovýchod na rok 2020 a střednědobý výhled rozpočtu Regionální rady regionu soudržnosti Jihovýchod na období 2021 - 2022

Výbor Regionální rady (na jeho 73. zasedání, konané dne 11. 12. 2019) schválil rozpočet RR JV na rok 2020 a současně i střednědobý výhled rozpočtu na období 2021-2022. více

Metodický pokyn Úřadu Regionální rady regionu soudržnosti Jihovýchod č. 1/2019 EXTERNÍ.

Změna termínu předkládání monitorovací zprávy o udržitenosti projektů. více

Webarchivováno Národní knihovnou ČR

Webová stránka www.jihovychod.cz je archivována v rámci Webarchivu Národní knihovny ČR. více