Vyhledávání
Úvod | O nás | Volná místa | Tiskové centrum | Kontakty

Evropská komise si prohlédla projekty realizované z evropských fondů v regionu Jihovýchod

(19. 11. 2010) Zástupci Evropské komise Jack Engwegen a Tereza Krausová spolu se zástupci ministerstev si prohlédli tři projekty realizované za podpory Regionálního operačního programu Jihovýchod. Prohlídka projektů se uskutečnila v rámci 9. zasedání Monitorovacího výboru.

Přístrojové vybavení nemocnice ve Vyškově, chráněné bydlení pro handicapované „Ostrov Jistoty“ ve Vyškově, autobusový terminál v Rousínově a okolí slavkovského zámku – toto jsou projekty, které byly představeny zástupcům DG REGIO a českých ministerstev. Jednalo se o typové projekty vybrané z více než pětistovky již zrealizovaných.

Monitorovací výbor přijal zprávu o průběhu realizace a čerpání dotací z ROP Jihovýchod za posledních šest měsíců. Dokončeno bylo již 240 projektů ve výši přes 4,6 miliardy korun. Regionální operační program má již smluvně kryto 70 procent veškerých finančních prostředků, které byly k dispozici na léta 2007–2013. Realizuje se 201 projektů. Do regionu již bylo proplaceno přes sedm miliard korun.

Díky dotacím z ROP Jihovýchod již bylo:

  • nově vybudováno či zrekonstruováno 273 kilometrů silnic II. a III. tříd
  • nově vybudováno více než 18 kilometrů cyklostezek
  • pořízeno 10 ekologických autobusů
  • zachráněno 10 památkových objektů
  • vybudováno 83 kilometrů stezek pro hippo a pěší turistiku
  • vybaveno a modernizováno 75 vzdělávacích zařízení a 9 zdravotnických zařízení
  • bylo založeno 11 ha veřejné zeleně ve městech

Zástupci Evropské komise, partnerských ministerstev, Jihomoravského kraje a Vysočiny, podnikatelské sféry, akademické obce a neziskových organizací diskutovali také o rozvoji města Brna a Jihlavy prostřednictvím plnění tzv. Integrovaného plánu rozvoje města. Tento plán navazuje na strategické plány města s tím, že zahrnuje aktivity financované z Regionálního operačního programu Jihovýchod a dalších operačních programů. Jedná se o dokument, který řeší komplexní problémy města koncentrované do konkrétního území.  Díky evropským dotacím město Brno revitalizuje historické centrum a městské parky nebo rozšiřuje možnosti volnočasových aktivit. Město Jihlava modernizuje školská a sociální zařízení.

Zástupci Evropské komise hodnotili pokrok v čerpání ROP Jihovýchod jako úspěšný a doporučili pokračovat v přípravách strategií krajů i velkých měst pro příští programové období.

zpět na: Tiskové zprávy

Aktuality

Schválení závěrečného účtu a účetní závěrky 2019

Dne 24.6.2020 Výbor regionální rady regionu soudržnosti Jihovýchod na svém 75. zasedání schválil závěrečný účet Regionální rady regionu soudržnosti Jihovýchod za rok 2019 a řádnou účetní závěrku sestavenou k 31.12.2019. více

Rozpočet Regionální rady regionu soudržnosti Jihovýchod na rok 2020 a střednědobý výhled rozpočtu Regionální rady regionu soudržnosti Jihovýchod na období 2021 - 2022

Výbor Regionální rady (na jeho 73. zasedání, konané dne 11. 12. 2019) schválil rozpočet RR JV na rok 2020 a současně i střednědobý výhled rozpočtu na období 2021-2022. více

Metodický pokyn Úřadu Regionální rady regionu soudržnosti Jihovýchod č. 1/2019 EXTERNÍ.

Změna termínu předkládání monitorovací zprávy o udržitenosti projektů. více

Webarchivováno Národní knihovnou ČR

Webová stránka www.jihovychod.cz je archivována v rámci Webarchivu Národní knihovny ČR. více