Vyhledávání
Úvod | O nás | Volná místa | Tiskové centrum | Kontakty

Havlíčkův Brod úspěšně otevřel chráněné bydlení

(22. 1. 2015) Město Havlíčkův Brod úspěšně dokončilo rekonstrukci domu č. 311 v ulici 5. května. Kompletně jej přebudovalo za pomoci dotace z ROP Jihovýchod ve výši téměř 13 milionů korun. Původně zdevastovaný a vybydlený dům bude nyní sloužit jako chráněné bydlení pro klienty s duševním postižením.

Kompletní rekonstrukcí domu vzniklo osm bytových jednotek s vlastním sociálním zařízením a již od března 2015 budou postupně obydleny 12 klienty Fokusu Vysočina. Nové bytové jednotky splňují z hlediska uspořádání a vybavení podmínky potřebné pro sociální službu Komunitního chráněného bydlení.

„Toto komunitní chráněné bydlení, které vzniklo v našem městě, je jedinou službou svého druhu v Kraji Vysočina. Jeho posláním je poskytnout domácí zázemí a intenzivní podporu při nácviku dovedností lidem s duševním onemocněním, kteří se chtějí naučit samostatně bydlet,“ upřesnil starosta města Havlíčkův Brod Jan Tecl.

 Chráněné bydlení v Havlíčkově Brodě

zpět na: Tiskové zprávy

Aktuality

Prodej nepotřebného majetku ROP Jihovýchod

Likvidační komise na svém zasedání 12.11.2020 doporučila a předseda RR Jihovýchod 23.11.2020 rozhodl o prodeji nepotřebného majetku více

Otevírací doba úřadu Regionální rady Jihovýchod

Na základě usnesení vlády č. 1080 ze dne 21. 10. 2020 bude podatelna Regionální rada regionu soudržnosti Jihovýchod pro veřejnost otevřena následovně, a to do odvolání:

Pondělí   9:00 – 13:30 hod.

Úterý       9:00 – 13:30 hod. více

Uzavření operačního programu ROP Jihovýchod

Regionální rada regionu soudržnosti Jihovýchod obdržela od Evropské komise dopis s informací, že všechny operace související s uzavíráním operačního programu byly provedeny a tudíž ROP Jihovýchod byl uzavřen ke dni 28. 12 .2017. více

Webarchivováno Národní knihovnou ČR

Webová stránka www.jihovychod.cz je archivována v rámci Webarchivu Národní knihovny ČR. více