Vyhledávání
Úvod | O nás | Volná místa | Tiskové centrum | Kontakty

Hranice 13 miliard korun překonána

(25.11.2013) V listopadu 2013 padla hranice 13 miliard korun proplacených na účty příjemců dotací z ROP Jihovýchod. Třináctimiliardovou hranici překročil projekt statutárního města Brna s názvem Petrov, kterému byla proplacena žádost o platbu ve výši téměř 6,4 milionu korun, a projekt byl tímto také úspěšně dokončen. ROP Jihovýchod celkem proplatil již 1225 žádostí o platbu.

Díky projektu Petrov došlo k rekonstrukci míst před Diecézním muzeem, nástupu ulicí Petrov a přilehlých prostor, schodiště a brány se sochami sv. Petra a Pavla a spojnice ulice Petrské a Denisových sadů.

ROP Jihovýchod patří mezi nejlépe čerpající operační programy v České republice. Proplacení finančních prostředků na účty příjemců dotací je pouze jedním z důležitých ukazatelů a tyto peníze jsou propláceny ze státního rozpočtu prostřednictvím Ministerstva pro místní rozvoj ČR. Dalším velice důležitým ukazatelem je stav certifikovaných finančních prostředků, tedy peněz, které byly finálně schváleny Evropskou unií a proplaceny zpět do Česka.

ROP Jihovýchod se v tomto kritériu dlouhodobě drží na prvních příčkách mezi všemi operačními programy v Česku, viz graf.

Stav certifikovaných finančních prostředků 

Zdroj dat: Měsíční monitorovací zpráva o průběhu čerpání strukturálních fondů, fondu soudržnosti a národních zdrojů v programovém období 2007–2013, září 2013.

  

V Regionálním operačním programu Jihovýchod máme k dnešnímu dni 575 již ukončených projektů, dalších 264 projektů je schváleno a vstupuje do nebo je již v realizaci a také právě probíhá hodnocení dalších 36 projektů.

ROP Jihovýchod má pro programové období 2007–2013 k dispozici dotace z Evropského fondu pro regionální rozvoj ve výši 720 milionů eur, tj. přibližně 18,3 miliardy korun. Na účty příjemců dotací bylo k dnešnímu dni proplaceno již 13,33 miliardy korun.

 

zpět na: Tiskové zprávy

Aktuality

Úřad Regionální rady předkládá Výboru Regionální rady (na jeho 73. zasedání, konané dne 11. 12. 2019) ke schválení návrh rozpočtu RR JV na rok 2020 a současně i návrh střednědobého výhledu rozpočtu na období 2021-2022. více

Metodický pokyn Úřadu Regionální rady regionu soudržnosti Jihovýchod č. 1/2019 EXTERNÍ.

Změna termínu předkládání monitorovací zprávy o udržitenosti projektů. více

Webarchivováno Národní knihovnou ČR

Webová stránka www.jihovychod.cz je archivována v rámci Webarchivu Národní knihovny ČR. více

Uzavření operačního programu ROP Jihovýchod

Regionální rada regionu soudržnosti Jihovýchod obdržela od Evropské komise dopis s informací, že všechny operace související s uzavíráním operačního programu byly provedeny a tudíž ROP Jihovýchod byl uzavřen ke dni 28. 12 .2017. více