Vyhledávání
Úvod | O nás | Volná místa | Tiskové centrum | Kontakty

Hranice 13 miliard korun překonána

(25.11.2013) V listopadu 2013 padla hranice 13 miliard korun proplacených na účty příjemců dotací z ROP Jihovýchod. Třináctimiliardovou hranici překročil projekt statutárního města Brna s názvem Petrov, kterému byla proplacena žádost o platbu ve výši téměř 6,4 milionu korun, a projekt byl tímto také úspěšně dokončen. ROP Jihovýchod celkem proplatil již 1225 žádostí o platbu.

Díky projektu Petrov došlo k rekonstrukci míst před Diecézním muzeem, nástupu ulicí Petrov a přilehlých prostor, schodiště a brány se sochami sv. Petra a Pavla a spojnice ulice Petrské a Denisových sadů.

ROP Jihovýchod patří mezi nejlépe čerpající operační programy v České republice. Proplacení finančních prostředků na účty příjemců dotací je pouze jedním z důležitých ukazatelů a tyto peníze jsou propláceny ze státního rozpočtu prostřednictvím Ministerstva pro místní rozvoj ČR. Dalším velice důležitým ukazatelem je stav certifikovaných finančních prostředků, tedy peněz, které byly finálně schváleny Evropskou unií a proplaceny zpět do Česka.

ROP Jihovýchod se v tomto kritériu dlouhodobě drží na prvních příčkách mezi všemi operačními programy v Česku, viz graf.

Stav certifikovaných finančních prostředků 

Zdroj dat: Měsíční monitorovací zpráva o průběhu čerpání strukturálních fondů, fondu soudržnosti a národních zdrojů v programovém období 2007–2013, září 2013.

  

V Regionálním operačním programu Jihovýchod máme k dnešnímu dni 575 již ukončených projektů, dalších 264 projektů je schváleno a vstupuje do nebo je již v realizaci a také právě probíhá hodnocení dalších 36 projektů.

ROP Jihovýchod má pro programové období 2007–2013 k dispozici dotace z Evropského fondu pro regionální rozvoj ve výši 720 milionů eur, tj. přibližně 18,3 miliardy korun. Na účty příjemců dotací bylo k dnešnímu dni proplaceno již 13,33 miliardy korun.

 

zpět na: Tiskové zprávy

Aktuality

Prodej nepotřebného majetku ROP Jihovýchod

Likvidační komise na svém zasedání 12.11.2020 doporučila a předseda RR Jihovýchod 23.11.2020 rozhodl o prodeji nepotřebného majetku více

Otevírací doba úřadu Regionální rady Jihovýchod

Na základě usnesení vlády č. 1080 ze dne 21. 10. 2020 bude podatelna Regionální rada regionu soudržnosti Jihovýchod pro veřejnost otevřena následovně, a to do odvolání:

Pondělí   9:00 – 13:30 hod.

Úterý       9:00 – 13:30 hod. více

Uzavření operačního programu ROP Jihovýchod

Regionální rada regionu soudržnosti Jihovýchod obdržela od Evropské komise dopis s informací, že všechny operace související s uzavíráním operačního programu byly provedeny a tudíž ROP Jihovýchod byl uzavřen ke dni 28. 12 .2017. více

Webarchivováno Národní knihovnou ČR

Webová stránka www.jihovychod.cz je archivována v rámci Webarchivu Národní knihovny ČR. více