Vyhledávání
Úvod | O nás | Volná místa | Tiskové centrum | Kontakty

Jedinečná in-line jízda Brnem

(25. 8. 2009) Bruslaři vyzkoušejí nový asfalt na Husově ulici v Brně a projedou místa bruslím obvykle zapovězená! Regionální rada Jihovýchod pořádá ve spolupráci s Jihomoravským krajem a statutárním městem Brnem v sobotu 29. srpna 2009 in-line jízdu Brnem. Atraktivní program pro bruslaře a jejich příznivce začíná v Lužánkách už v 16 hodin. Nově budované sítě cyklostezek Jihomoravského kraje a Vysočiny, hojně využívané bruslaři na in-line bruslích, čerpají dotace ve výši 230 milionů korun právě z Regionálního operačního programu Jihovýchod.

Poslední prázdninovou sobotu je potřeba si užít! Lákavý program pro děti i dospělé před startem a in-line jízda Brnem mohou být příjemnou tečkou za prázdninovými radovánkami. Už od 16 hodin před Střediskem volného času v Lužánkách budou k vidění prezentace školy bruslení, taneční a freestyle vystoupení našich i zahraničních bruslařů, ukázky fitness i závodních bruslí a twinboardů. Pro děti jsou připraveny soutěže a nejen ony mohou vyzkoušet facepainting - kreslení na obličej. Součástí akce je soutěž o bruslaře, který nejtvořivěji uplatní ve svém vzhledu barvy ROP Jihovýchod: modrou, zelenou a žlutou. Vítěz této soutěže bude vyhlášen na závěr in-line jízdy v 19 hodin v Lužánkách. Další vítěz vzejde ze soutěže o nejlepší fotografii této in-line jízdy Brnem, jehož fotografie přijdou na poštovní či elektronickou adresu Úřadu Regionální rady Jihovýchod do 6. září 2009.

Bruslaře přijdou v sobotu odpoledne podpořit hejtman Jihomoravského kraje a předseda Regionální rady Jihovýchod Michal Hašek a primátor Brna Roman Onderka, kteří převzali nad touto in-line jízdou osobní záštitu. V pelotonu nebude chybět ani ředitelka Úřadu Regionální rady Jihovýchod Marta Sargánková.

Nevšední jízda startuje v 17 hodin od Střediska volného času v Lužánkách a za hudebního doprovodu rádia Krokodýl peloton projede trasu Lužánky - Lidická - Štefánikova -  Kartouzská (obrátka) - Lidická - Moravské náměstí - Žerotínovo náměstí - Husova - Šilingrovo náměstí (obrátka) - Husova - Joštova - na křižovatce s ulicí Rašínova checkpoint s občerstvením a překvapením - Lidická - Štefánikova - Palackého - Jungmannova (obrátka) - Štefánikova - Lidická - Lužánky. Délka trasy je sedm kilometrů a nadšenci mohou jet tuto trasu dvakrát.

„Městská police Brno stanovila hlídky v celé délce trasy sobotní in-line jízdy Brnem. Budeme usměrňovat dopravu a sledovat, aby nedošlo k narušení jízdy pelotonu především při průjezdu křižovatkami," řekl Emil Zdražil, vedoucí jednotky dopravy Městské policie Brno.

Hromadná in-line jízda městem není závodem, je určena široké veřejnosti a účastníci neplatí žádný poplatek. Každý účastník je povinen dbát o svou osobní bezpečnost, dodržovat pravidla silničního provozu, dbát pokynů příslušníků Městské policie Brno a pořadatelů. Doporučeno je používat přilbu. Pro všechny účastníky do 15 let je přilba povinná. Akce probíhá za každého počasí.

Záštitu nad druhým ročníkem Jízd městem Brnem převzal 1. námětek primátora Daniel Rychnovský. Mediálními partnery jsou Brněnský deník Rovnost a rádio Krokodýl FM 103. Organizačně akci zajišťuje sportovní klub Black Ice Brno. Sponzory jsou společnosti VERTIGO.CZ, Tenza, CK Kudrna. Akci podporuje rovněž Kancelář Brno - Zdravé město, Městská policie Brno, Škola bruslení a Fakulta sportovních studií Masarykovy univerzity.

 Více informací naleznete na stránkách www.jihovychod.cz a www.brno-inline.cz/jizdy-mestem-2009

zpět na: Tiskové zprávy

Aktuality

Schválení závěrečného účtu a účetní závěrky 2019

Dne 24.6.2020 Výbor regionální rady regionu soudržnosti Jihovýchod na svém 75. zasedání schválil závěrečný účet Regionální rady regionu soudržnosti Jihovýchod za rok 2019 a řádnou účetní závěrku sestavenou k 31.12.2019. více

Rozpočet Regionální rady regionu soudržnosti Jihovýchod na rok 2020 a střednědobý výhled rozpočtu Regionální rady regionu soudržnosti Jihovýchod na období 2021 - 2022

Výbor Regionální rady (na jeho 73. zasedání, konané dne 11. 12. 2019) schválil rozpočet RR JV na rok 2020 a současně i střednědobý výhled rozpočtu na období 2021-2022. více

Metodický pokyn Úřadu Regionální rady regionu soudržnosti Jihovýchod č. 1/2019 EXTERNÍ.

Změna termínu předkládání monitorovací zprávy o udržitenosti projektů. více

Webarchivováno Národní knihovnou ČR

Webová stránka www.jihovychod.cz je archivována v rámci Webarchivu Národní knihovny ČR. více