Vyhledávání
Úvod | O nás | Volná místa | Tiskové centrum | Kontakty

Jižní Morava získala další téměř půl miliardy dotací

(14. 9. 2012)19 projektů, které na jižní Moravě podpoří zlepšení dopravy, zkvalitnění středního školství, přístavbu školky, úpravu městských parků v Brně nebo cestovní ruch, má čerstvě schválenu dotaci z Regionálního operačního programu Jihovýchod. Rozhodl o tom Výbor Regionální rady Jihovýchod na svém zasedání 12. 9. 2012.

V oblasti dopravy bylo schváleno celkem pět projektů silnic za téměř 270 milionů korun. Významným projektem, který podpoří bezpečnost na jihomoravských silnicích, je projekt s názvem: II/152 Ivančice – Polánka, prostřednictvím kterého dojde k odstranění nehodových míst dané komunikace a výrazně se zvýší plynulost provozu. Bude také zlepšena přehlednost a organizace dopravy. Další schválené projekty řeší vybudování kvalitních průtahů obcemi Ždánice, Nechvalín, Bulhary a Lipůvka a bude zmodernizován most v Pouzdřanech.

 V oblasti školství získalo 11 středních jihomoravských škol dotace ve výši více než 71,5 milionu korun. Projekty jsou zaměřeny na zkvalitnění výuky studentů formou nákupu nového moderního vybavení učeben, modernizací technického vybavení pro odborné předměty, vybudováním nových laboratoří i dílenských hal nebo např. vybudováním nového tréninkového centra pro elektrotechniku a strojírenství v Blansku. Nové vybavení získají: SOU Kyjov, SPŠ a VOŠ technická Brno, SŠ dopravy, obchodu a služeb Moravský Krumlov, Gymnázium Tišnov, Gymnázium Brno Vídeňská, ISŠ Centrum odborné přípravy Brno,

SOŠ a SOU Vyškov, SOŠ a SOU Blansko, ISŠ polygrafická Brno, SOŠ technická a SOU Znojmo a SOŠ a SOU stavební Brno.

 Město Brno získalo dotace ve výši téměř 53,5 milionu korun na přístavbu Mateřské školy Šromova 55 v Chrlicích a na II. etapu projektu revitalizace městských parků, která bude řešit situaci spodní části Moravského náměstí a plochy zeleně podél ulice Koliště.  

 Výbor Regionální rady Jihovýchod také schválil dotaci pro strategický projekt v oblasti cestovního ruchu s názvem: Thermal Pasohlávky – páteřní technická a dopravní infrastruktura Pasohlávky, ve výši více než 99 milionů korun. Projekt řeší vybudování rozvojové zóny v oblasti Pasohlávek, kterou bude tvořit páteřní komunikace s nezbytnými inženýrskými sítěmi. Realizací projektu bude zajištěna standardní dopravní obslužnost, základní technická obslužnost a hygienické standardy celého území. Projekt je startovacím impulzem pro rozvoj tohoto území v oblasti lázeňství a cestovního ruchu obecně. Rozvoj lázní a lázeňství je dlouhodobým strategickým cílem Jihomoravského kraje, který ho prosazuje již od roku 2000.

 

 

 

 

 

zpět na: Tiskové zprávy

Aktuality

Prodej nepotřebného majetku ROP Jihovýchod

Likvidační komise na svém zasedání 30. 9. 2021 doporučila a předseda RR Jihovýchod 14. 10. 2021 rozhodl o prodeji nepotřebného majetku více

Zrušení pobočky v Jihlavě ke dni 31. 12. 2020.

Veškeré podání a dotazy směřujte od 4. 1. 2021 na sídlo úřadu Regionální rady Jihovýchod v Brně. více

Otevírací doba úřadu Regionální rady Jihovýchod

Na základě usnesení vlády č. 1080 ze dne 21. 10. 2020 bude podatelna Regionální rada regionu soudržnosti Jihovýchod pro veřejnost otevřena následovně, a to do odvolání:

Pondělí   9:00 – 13:30 hod.

Úterý       9:00 – 13:30 hod. více

Uzavření operačního programu ROP Jihovýchod

Regionální rada regionu soudržnosti Jihovýchod obdržela od Evropské komise dopis s informací, že všechny operace související s uzavíráním operačního programu byly provedeny a tudíž ROP Jihovýchod byl uzavřen ke dni 28. 12 .2017. více