Vyhledávání
Úvod | O nás | Volná místa | Tiskové centrum | Kontakty

Kongresová turistika přispívá k atraktivitě jižní Moravy

(2. 10. 2009) Dotace ROP Jihovýchod ve výši téměř 24 milionů korun umožnily rozšíření kongresového areálu Hotelu Kurdějov nedaleko Hustopečí. Provoz nového hotelového domu Vinař byl v těchto dnech slavnostně zahájen.

Hotel Kurdějov poskytuje služby kongresové turistiky již jedenáct let. Návštěvníci si hotelový komplex oblíbili nejen pro jeho strategickou polohu v blízkosti dálnice Praha - Brno, ale i pro možnost spojit svůj zdejší pobyt s aktivním odpočinkem. Relaxační centrum nabízí halu s tenisovými kurty a možností dalších sportů, bowlingové centrum a vodní svět s bazénem a saunou. V okolí hotelu lze využít neustále se rozšiřující síť vinařských cyklostezek. Pamatováno je i na vyznavače hipoturistiky či paintballu. Hotel spojuje prvky moravské vesnické architektury a pohostinnosti s moderním a komfortním vybavením pro pořádání různých společenských i firemních akcí.

Nedostačující kapacity původního hotelového domu Tenis a novějšího Adina nyní rozšiřuje nový, netradičně řešený hotelový dům Vinař s kapacitou 40 lůžek ve 20 pokojích, konferenčním sálem až pro 200 osob a dvěma menšími školicími místnostmi. Součástí hotelu Vinař jsou atraktivní 300 let staré, vzájemně propojené sklepy v budoucnu s největší vinotékou v Česku.

Hotelový komplex s kompletním konferenčním zázemím již bude moci uspokojit rostoucí poptávku svých klientů po službách souvisejících s kongresovou turistikou, podnikatelskými setkáními, firemními akcemi apod. Rozšířením kongresových služeb se zvýší také atraktivita regionu pro cestovní ruch, a tím i návštěvnost okolních pamětihodností, na které je tento kraj bohatý. K těm nejznámějším patří například Valticko-Lednický areál, Mikulov, Pálava, Novomlýnské nádrže, Dolní Věstonice, Rajhrad s proslulým klášterem, Slavkov s Mohylou míru a Moravský kras.

Regionální operační program Jihovýchod má do roku 2013 pro rozvoj cestovního ruchu k dispozici přibližně čtyři miliardy korun. Evropské dotace v této oblasti podporují projekty výstavby turistické infrastruktury (kongresová a lázeňská centra, sportovně rekreační objekty, ubytovací zařízení, skanzeny, turistická centra aj.). Důraz je kladen na zpřístupnění památek. Stranou nezůstává ani podpora marketingových a informačních kampaní, propagace turistických atrakcí i výjimečných tradičních kulturních akcí v regionu.

V současné době jsou schváleny dotace převyšující jednu miliardu korun pro téměř 80 projektů cestovního ruchu v regionu Jihovýchod.

Regionální rada Jihovýchod stále přijímá žádosti o dotace na projekty v cestovním ruchu. Do konce listopadu je otevřená výzva zaměřená na rekonstrukce památkových objektů pro potřeby cestovního ruchu a na nově budované hipostezky a stezky pro pěší.
Od 1. října 2009 do 6. ledna 2010 úřad přijímá žádosti o dotace na podporu velkých projektů cestovního ruchu se strategickým významem pro Jihomoravský kraj a Vysočinu.

 

Hotelový dům Vinař v Kurdějově

 

 

zpět na: Tiskové zprávy

Aktuality

Schválení závěrečného účtu a účetní závěrky 2019

Dne 24.6.2020 Výbor regionální rady regionu soudržnosti Jihovýchod na svém 75. zasedání schválil závěrečný účet Regionální rady regionu soudržnosti Jihovýchod za rok 2019 a řádnou účetní závěrku sestavenou k 31.12.2019. více

Rozpočet Regionální rady regionu soudržnosti Jihovýchod na rok 2020 a střednědobý výhled rozpočtu Regionální rady regionu soudržnosti Jihovýchod na období 2021 - 2022

Výbor Regionální rady (na jeho 73. zasedání, konané dne 11. 12. 2019) schválil rozpočet RR JV na rok 2020 a současně i střednědobý výhled rozpočtu na období 2021-2022. více

Metodický pokyn Úřadu Regionální rady regionu soudržnosti Jihovýchod č. 1/2019 EXTERNÍ.

Změna termínu předkládání monitorovací zprávy o udržitenosti projektů. více

Webarchivováno Národní knihovnou ČR

Webová stránka www.jihovychod.cz je archivována v rámci Webarchivu Národní knihovny ČR. více