Vyhledávání
Úvod | O nás | Volná místa | Tiskové centrum | Kontakty

Kraj Vysočina dostane další peníze z EU na silnice druhé třídy

(16. 02. 2011) Kraj Vysočina získal 320 milionů korun z Regionálního operačního programu Jihovýchod na rekonstrukci tří silnic druhé třídy. Modernizace se dotkne silnice na trase Jihlava - Pelhřimov, v okolí Moravských Budějovic a Třeště.

Financování podpořil Výbor Regionální rady Jihovýchod na svém dnešním zasedání.

Na trase Jihlava – Pelhřimov se začne modernizovat silnice II/602 včetně přestavby mostu nad Kladinským potokem.  Po dobu jeho rekonstrukce vznikne provizorní most.  Silnice je součástí páteřní sítě kraje Vysočina, která propojuje významná sídla, průmyslová centra i turistické cíle. Kraj hodlá postupně modernizovat celou páteřní síť silnic. Komunikace má význam nejen pro spádovost směrem k Jihlavě a Pelhřimovu, ale je také objízdnou trasou dálnice D1. Intenzita dopravy na úsecích silnice se pohybuje kolem 2 270 osobních vozidel a 934 těžkých nákladních vozidel denně. V některých místech bude silnice rozšířena, zvýší se tak bezpečnost motoristů. Rekonstrukce se dotkne téměř osmi kilometrů silnice.

U Moravských Budějovic na Třebíčsku se začne v dubnu rekonstruovat silnice druhé třídy. Obnoveno bude až 11 kilometrů na trase Moravské Budějovice-Dešov-Uherčice. Krajská silnice je spojnicí Moravských Budějovic s komunikací první třídy směřující k Vranovské přehradě. Vytížena je tedy hlavně v létě. Odstraňovat se budou deformace vozovky, příčné a podélné trhliny.

„Každá z uvedených dopravních staveb má velký význam pro bezpečnost a plynulost dopravy. S výstavbou začneme na jaře,“ dodává Libor Joukl, náměstek hejtmana pro oblast dopravy a majetku.

Modernizace se již dočkal také čtyřkilometrový úsek silnice mezi Třeští a Stonařovem. Obnova se týkala skladby vozovky, odvodnění komunikace i dopravního značení.

Regionální rada Jihovýchod již podpořila krajské projekty obnovy silniční sítě druhých a třetích tříd částkou 2,795 miliardy korun. Motoristé tak využívají na Vysočině 245 kilometrů zmodernizovaných silnic druhé a třetí třídy.

zpět na: Tiskové zprávy

Aktuality

Schválení závěrečného účtu a účetní závěrky 2019

Dne 24.6.2020 Výbor regionální rady regionu soudržnosti Jihovýchod na svém 75. zasedání schválil závěrečný účet Regionální rady regionu soudržnosti Jihovýchod za rok 2019 a řádnou účetní závěrku sestavenou k 31.12.2019. více

Rozpočet Regionální rady regionu soudržnosti Jihovýchod na rok 2020 a střednědobý výhled rozpočtu Regionální rady regionu soudržnosti Jihovýchod na období 2021 - 2022

Výbor Regionální rady (na jeho 73. zasedání, konané dne 11. 12. 2019) schválil rozpočet RR JV na rok 2020 a současně i střednědobý výhled rozpočtu na období 2021-2022. více

Metodický pokyn Úřadu Regionální rady regionu soudržnosti Jihovýchod č. 1/2019 EXTERNÍ.

Změna termínu předkládání monitorovací zprávy o udržitenosti projektů. více

Webarchivováno Národní knihovnou ČR

Webová stránka www.jihovychod.cz je archivována v rámci Webarchivu Národní knihovny ČR. více