Vyhledávání
Úvod | O nás | Volná místa | Tiskové centrum | Kontakty

Ministerstvo financí kontrolovalo ROP Jihovýchod – bez výhrad

(19. 9. 2012) Ministerstvo financí ČR ukončilo v září 2012 kontrolu projektů z ROP Jihovýchod s verdiktem: při kontrole nebylo identifikováno žádné porušení předpisů a protokol neobsahuje žádná zjištění. 

Ministerstvo financí ČR prostřednictvím odboru Národní fond, který je pověřen funkcí Platebního a certifikačního orgánu pro strukturální fondy (PCO), provedlo u Regionální rady regionu soudržnosti Jihovýchod kontrolu systému čerpání prostředků Evropského fondu pro regionální rozvoj.

Kontrola se týkala pracoviště Jihlava a předmětem kontroly bylo ověřování realizace projektů a certifikace výdajů. Kontroloři ministerstva financí důkladně prověřili pět vybraných projektů z oblasti dopravy, cestovního ruchu a rozvoje měst a obcí. Výsledkem kontroly je 100% správnost všech postupů jak u příjemců dotace, tak u pracovníků Úřadu Regionální rady Jihovýchod při jejich administraci a kontrole.   

„Jsme velice rádi, že patříme mezi ty operační programy, které mají systém řízení a kontroly v pořádku. Tato dobrá zpráva potvrzuje, že ROP Jihovýchod je nastaven kvalitně a správně a po právu patří mezi nejlépe čerpající operační programy v ČR,“ řekla Erika Šteflová, zástupkyně ředitele a vedoucí odboru implementace projektů Jihlava.

ROP Jihovýchod má pro programové období 2007–2013 k dispozici dotace z Evropského fondu pro regionální rozvoj ve výši 720 milionů eur, tj. přibližně 18,3 miliardy korun. Z této částky jsou k dnešnímu dni pro 662 projektů schváleny dotace (čistě evropské peníze) ve výši 15,3 miliardy korun.

 

zpět na: Tiskové zprávy

Aktuality

Prodej nepotřebného majetku ROP Jihovýchod

Likvidační komise na svém zasedání 12.11.2020 doporučila a předseda RR Jihovýchod 23.11.2020 rozhodl o prodeji nepotřebného majetku více

Otevírací doba úřadu Regionální rady Jihovýchod

Na základě usnesení vlády č. 1080 ze dne 21. 10. 2020 bude podatelna Regionální rada regionu soudržnosti Jihovýchod pro veřejnost otevřena následovně, a to do odvolání:

Pondělí   9:00 – 13:30 hod.

Úterý       9:00 – 13:30 hod. více

Uzavření operačního programu ROP Jihovýchod

Regionální rada regionu soudržnosti Jihovýchod obdržela od Evropské komise dopis s informací, že všechny operace související s uzavíráním operačního programu byly provedeny a tudíž ROP Jihovýchod byl uzavřen ke dni 28. 12 .2017. více

Webarchivováno Národní knihovnou ČR

Webová stránka www.jihovychod.cz je archivována v rámci Webarchivu Národní knihovny ČR. více