Vyhledávání
Úvod | O nás | Volná místa | Tiskové centrum | Kontakty

Ministerstvo financí kontrolovalo ROP Jihovýchod – bez výhrad

(19. 9. 2012) Ministerstvo financí ČR ukončilo v září 2012 kontrolu projektů z ROP Jihovýchod s verdiktem: při kontrole nebylo identifikováno žádné porušení předpisů a protokol neobsahuje žádná zjištění. 

Ministerstvo financí ČR prostřednictvím odboru Národní fond, který je pověřen funkcí Platebního a certifikačního orgánu pro strukturální fondy (PCO), provedlo u Regionální rady regionu soudržnosti Jihovýchod kontrolu systému čerpání prostředků Evropského fondu pro regionální rozvoj.

Kontrola se týkala pracoviště Jihlava a předmětem kontroly bylo ověřování realizace projektů a certifikace výdajů. Kontroloři ministerstva financí důkladně prověřili pět vybraných projektů z oblasti dopravy, cestovního ruchu a rozvoje měst a obcí. Výsledkem kontroly je 100% správnost všech postupů jak u příjemců dotace, tak u pracovníků Úřadu Regionální rady Jihovýchod při jejich administraci a kontrole.   

„Jsme velice rádi, že patříme mezi ty operační programy, které mají systém řízení a kontroly v pořádku. Tato dobrá zpráva potvrzuje, že ROP Jihovýchod je nastaven kvalitně a správně a po právu patří mezi nejlépe čerpající operační programy v ČR,“ řekla Erika Šteflová, zástupkyně ředitele a vedoucí odboru implementace projektů Jihlava.

ROP Jihovýchod má pro programové období 2007–2013 k dispozici dotace z Evropského fondu pro regionální rozvoj ve výši 720 milionů eur, tj. přibližně 18,3 miliardy korun. Z této částky jsou k dnešnímu dni pro 662 projektů schváleny dotace (čistě evropské peníze) ve výši 15,3 miliardy korun.

 

zpět na: Tiskové zprávy

Aktuality

Zrušení pobočky v Jihlavě ke dni 31. 12. 2020.

Veškeré podání a dotazy směřujte od 4. 1. 2021 na sídlo úřadu Regionální rady Jihovýchod v Brně. více

Otevírací doba úřadu Regionální rady Jihovýchod

Na základě usnesení vlády č. 1080 ze dne 21. 10. 2020 bude podatelna Regionální rada regionu soudržnosti Jihovýchod pro veřejnost otevřena následovně, a to do odvolání:

Pondělí   9:00 – 13:30 hod.

Úterý       9:00 – 13:30 hod. více

Uzavření operačního programu ROP Jihovýchod

Regionální rada regionu soudržnosti Jihovýchod obdržela od Evropské komise dopis s informací, že všechny operace související s uzavíráním operačního programu byly provedeny a tudíž ROP Jihovýchod byl uzavřen ke dni 28. 12 .2017. více

Webarchivováno Národní knihovnou ČR

Webová stránka www.jihovychod.cz je archivována v rámci Webarchivu Národní knihovny ČR. více