Vyhledávání
Úvod | O nás | Volná místa | Tiskové centrum | Kontakty

Na jižní Moravě a Vysočině se evropským projektům daří: devět miliard korun je již proplaceno

(10. 06. 2010) Regionální rada Jihovýchod překročila při proplácení dotací svým příjemcům hranici devíti miliard korun. Do konce programového období v roce 2015 proplatí realizátorům projektů z Evropského fondu pro regionální rozvoj dotace v celkové výši 704 milionů eur, tzn. podle dnešního kurzu téměř 18 miliard korun.

Devět miliard dotací proplacených na účty příjemců z Evropského fondu pro regionální rozvoj a ze státního rozpočtu řadí ROP Jihovýchod mezi nejúspěšnější operační programy z hlediska čerpání evropských dotací.

O překročení devítimiliardové hranice se postaral projekt rekonstrukce centra města Brna na ulici Joštově. Projekt je součástí širší revitalizace městského centra, která zahrnovala například i rekonstrukci Moravského náměstí.

O největší porci proplacených financí se v rámci ROP Jihovýchod tradičně postaraly investiční projekty v oblasti dopravy proplacenou částkou 5,3 miliard korun. V cestovním ruchu jsou již ukončeny projekty za téměř miliardu korun. Evropské dotace ve výši 2,6 miliardy korun pomáhají rozvíjet vzdělávání, sport, kulturu, sociální a zdravotní oblast i revitalizaci veřejných prostranství v mnoha městech na jižní Moravě a Vysočině. Dokončeno je více než 400 projektů.

Jinou dobrou zprávou pro jižní Moravu a Vysočinu je zisk dodatečných finančních prostředků ve výši 280 milionů korun z rozpočtu Evropské unie. Dalším zdrojem dodatečných finančních prostředků je přesun financí z operačního programu Technická pomoc ve prospěch všech regionálních operačních programů ve výši 800 milionů korun.

„Dodatečné evropské peníze využijeme na projekty v modernizace regionálních silnic, zlepšení veřejné hromadné dopravy a modernizaci vzdělávacích institucí,“ dodala Marta Sargánková, ředitelka Úřadu Regionální rady Jihovýchod.

zpět na: Tiskové zprávy

Aktuality

Schválení závěrečného účtu a účetní závěrky 2019

Dne 24.6.2020 Výbor regionální rady regionu soudržnosti Jihovýchod na svém 75. zasedání schválil závěrečný účet Regionální rady regionu soudržnosti Jihovýchod za rok 2019 a řádnou účetní závěrku sestavenou k 31.12.2019. více

Rozpočet Regionální rady regionu soudržnosti Jihovýchod na rok 2020 a střednědobý výhled rozpočtu Regionální rady regionu soudržnosti Jihovýchod na období 2021 - 2022

Výbor Regionální rady (na jeho 73. zasedání, konané dne 11. 12. 2019) schválil rozpočet RR JV na rok 2020 a současně i střednědobý výhled rozpočtu na období 2021-2022. více

Metodický pokyn Úřadu Regionální rady regionu soudržnosti Jihovýchod č. 1/2019 EXTERNÍ.

Změna termínu předkládání monitorovací zprávy o udržitenosti projektů. více

Webarchivováno Národní knihovnou ČR

Webová stránka www.jihovychod.cz je archivována v rámci Webarchivu Národní knihovny ČR. více