Vyhledávání
Úvod | O nás | Volná místa | Tiskové centrum | Kontakty

Nemocnice v Havlíčkově Brodě otevírá nový pavilon interny

(19. 7. 2010) V pondělí 19. července v 10 hodin se otevřou brány pavilonu interny Nemocnice v Havlíčkově Brodě. Na rekonstrukci jednotky intenzivní péče, lůžkových stanic interny, neurologie a pořízení nových zdravotnických přístrojů přidala Evropská unie prostřednictvím Regionálního operačního programu Jihovýchod 64 milionů korun.

Rekonstrukcí prošla nejstarší část hlavní budovy nemocnice. Budova nemocnice byla postavena v roce 1944. K ní byla v letech 1992–96 přistavěna nová část a vznikla tak hlavní budova nemocnice. Přestože bylo ještě přistaveno páté a šesté podlaží a rekonstrukce se dočkal i vnější plášť nemocnice, původní části zůstaly nezměněny.

 

Základem zrekonstruované jednotky intenzivní péče interních oborů je boxový systém 13 lůžek v jedno až třílůžkových boxech s přímou návaznosti na ARO. V lůžkové části interny a neurologie vzniklo 101 lůžek ve dvou až čtyř lůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením. Součástí každé lůžkové jednotky je vyšetřovna, inspekční pokoj lékařů a sester, denní místnost pro personál, kuchyňka, jídelna pacientů či imobilní koupelna a WC. Dříve měli pacienti k dispozici pouze čtyř až osmi lůžkové pokoje a společné sociální zařízení na poschodí.

Příjemnějšího prostředí si tak může užívat až 4,5 tisíce pacientů, kteří jsou ročně hospitalizováni v nemocnici. Dalších 49 tisíc pacientů je ošetřeno ambulantně. Oddělení neurologie poskytne péči dalším 17,5 tisícům pacientů ročně.

 

Součástí úspěšného projektu je také nákup nového přístrojového a laboratorního vybavení. Nemocnice nakoupila například monitory vitálních funkcí, plícní ventilátory, EKG nebo resuscitační lůžka. Nové přístroje snižují ionizující záření, kterému jsou pacienti vystaveni, zkvalitňují diagnostiku a usnadní práci i ošetřujícímu personálu.

 

„Právě dokončenou rekonstrukcí pavilonu interny jsme vytvořili dobré podmínky pro léčení stále se zvyšujícího počtu civilizačních chorob a pro naše pacienty jsme zajistili moderní úroveň léčby a příjemnější prostředí, které odpovídá současným medicínským trendům,“ zhodnotil ředitel nemocnice MUDr. Vít Kaňkovský.

 

Více informací naleznete na stránkách www.jihovychod.cz

zpět na: Tiskové zprávy

Aktuality

Schválení závěrečného účtu a účetní závěrky 2019

Dne 24.6.2020 Výbor regionální rady regionu soudržnosti Jihovýchod na svém 75. zasedání schválil závěrečný účet Regionální rady regionu soudržnosti Jihovýchod za rok 2019 a řádnou účetní závěrku sestavenou k 31.12.2019. více

Rozpočet Regionální rady regionu soudržnosti Jihovýchod na rok 2020 a střednědobý výhled rozpočtu Regionální rady regionu soudržnosti Jihovýchod na období 2021 - 2022

Výbor Regionální rady (na jeho 73. zasedání, konané dne 11. 12. 2019) schválil rozpočet RR JV na rok 2020 a současně i střednědobý výhled rozpočtu na období 2021-2022. více

Metodický pokyn Úřadu Regionální rady regionu soudržnosti Jihovýchod č. 1/2019 EXTERNÍ.

Změna termínu předkládání monitorovací zprávy o udržitenosti projektů. více

Webarchivováno Národní knihovnou ČR

Webová stránka www.jihovychod.cz je archivována v rámci Webarchivu Národní knihovny ČR. více