Vyhledávání
Úvod | O nás | Volná místa | Tiskové centrum | Kontakty

Nová klidová zóna ve Šlapanicích

(2. 10. 2014) Město Šlapanice úspěšně dokončilo projekt Šlapanice, klidová zóna – nábřeží Říčky. V neděli 5. října 2014 v 15.00 hodin bude nábřeží slavnostně otevřeno a zpřístupněno veřejnosti. Město má z ROP Jihovýchod přislíbenou dotaci 1,96 milionu korun při celkových nákladech více než 3 miliony korun.

Projekt řeší revitalizaci nábřeží Říčky, které spojuje administrativní centrum Šlapanic, tedy Masarykovo náměstí, kde se nachází městský úřad, základní škola, pošta a kostel s farou, s obchodním centrem města a zdravotním střediskem. Významným úkolem nábřeží je také odklon chodců od hlavní šlapanické silnice Brněnské a v budoucnu bude též součástí právě chystané bezbariérové trasy a naučné stezky. Cílem projektu bylo začlenit dané území do městského prostoru, vytvořit klidovou zónu uprostřed městského ruchu, především pro šlapanické obyvatele.

Nábřeží bylo doplněno nově vysazenou zelení, pergolami s lavičkami pro posezení, odpadkovými koši, dětskými herními prvky a uměleckým dílem sochaře Michala Olšiaka – pítkem v podobě žáby. Architektonický návrh území vytvořil Ing. arch. Ivo Badal. Součástí projektu je též revitalizace území okolo pomníku francouzským lékařům, který připomíná Bitvu tří císařů z r. 1805. Návrh tohoto území zpracoval Ing. arch. Tomáš Velehradský.

„Nábřeží podél každého vodního toku je jasný městotvorný prvek. O vytvoření toho našeho jsme usilovali dlouhou dobu. Jsme velmi rádi, že jeho realizace je u konce. Pevně věříme, že naše nábřeží jako klidová zóna a spojnice náměstí a obchodního centra se zelení a herními prvky se rychle stane oblíbeným místem našich obyvatel“, řekl starosta Šlapanic, Jaroslav Klaška.

 

Podrobné informace o projektu Vám podá:
Ing. Eva Merclová
oddělení projektového řízení Šlapanice

merclova@slapanice.cz
tel: 533 304 333, 601 334 679

zpět na: Tiskové zprávy

Aktuality

Úřad Regionální rady předkládá Výboru Regionální rady (na jeho 73. zasedání, konané dne 11. 12. 2019) ke schválení návrh rozpočtu RR JV na rok 2020 a současně i návrh střednědobého výhledu rozpočtu na období 2021-2022. více

Metodický pokyn Úřadu Regionální rady regionu soudržnosti Jihovýchod č. 1/2019 EXTERNÍ.

Změna termínu předkládání monitorovací zprávy o udržitenosti projektů. více

Webarchivováno Národní knihovnou ČR

Webová stránka www.jihovychod.cz je archivována v rámci Webarchivu Národní knihovny ČR. více

Uzavření operačního programu ROP Jihovýchod

Regionální rada regionu soudržnosti Jihovýchod obdržela od Evropské komise dopis s informací, že všechny operace související s uzavíráním operačního programu byly provedeny a tudíž ROP Jihovýchod byl uzavřen ke dni 28. 12 .2017. více