Vyhledávání
Úvod | O nás | Volná místa | Tiskové centrum | Kontakty

Nová klidová zóna ve Šlapanicích

(2. 10. 2014) Město Šlapanice úspěšně dokončilo projekt Šlapanice, klidová zóna – nábřeží Říčky. V neděli 5. října 2014 v 15.00 hodin bude nábřeží slavnostně otevřeno a zpřístupněno veřejnosti. Město má z ROP Jihovýchod přislíbenou dotaci 1,96 milionu korun při celkových nákladech více než 3 miliony korun.

Projekt řeší revitalizaci nábřeží Říčky, které spojuje administrativní centrum Šlapanic, tedy Masarykovo náměstí, kde se nachází městský úřad, základní škola, pošta a kostel s farou, s obchodním centrem města a zdravotním střediskem. Významným úkolem nábřeží je také odklon chodců od hlavní šlapanické silnice Brněnské a v budoucnu bude též součástí právě chystané bezbariérové trasy a naučné stezky. Cílem projektu bylo začlenit dané území do městského prostoru, vytvořit klidovou zónu uprostřed městského ruchu, především pro šlapanické obyvatele.

Nábřeží bylo doplněno nově vysazenou zelení, pergolami s lavičkami pro posezení, odpadkovými koši, dětskými herními prvky a uměleckým dílem sochaře Michala Olšiaka – pítkem v podobě žáby. Architektonický návrh území vytvořil Ing. arch. Ivo Badal. Součástí projektu je též revitalizace území okolo pomníku francouzským lékařům, který připomíná Bitvu tří císařů z r. 1805. Návrh tohoto území zpracoval Ing. arch. Tomáš Velehradský.

„Nábřeží podél každého vodního toku je jasný městotvorný prvek. O vytvoření toho našeho jsme usilovali dlouhou dobu. Jsme velmi rádi, že jeho realizace je u konce. Pevně věříme, že naše nábřeží jako klidová zóna a spojnice náměstí a obchodního centra se zelení a herními prvky se rychle stane oblíbeným místem našich obyvatel“, řekl starosta Šlapanic, Jaroslav Klaška.

 

Podrobné informace o projektu Vám podá:
Ing. Eva Merclová
oddělení projektového řízení Šlapanice

merclova@slapanice.cz
tel: 533 304 333, 601 334 679

zpět na: Tiskové zprávy

Aktuality

Prodej nepotřebného majetku ROP Jihovýchod

Likvidační komise na svém zasedání 12.11.2020 doporučila a předseda RR Jihovýchod 23.11.2020 rozhodl o prodeji nepotřebného majetku více

Otevírací doba úřadu Regionální rady Jihovýchod

Na základě usnesení vlády č. 1080 ze dne 21. 10. 2020 bude podatelna Regionální rada regionu soudržnosti Jihovýchod pro veřejnost otevřena následovně, a to do odvolání:

Pondělí   9:00 – 13:30 hod.

Úterý       9:00 – 13:30 hod. více

Uzavření operačního programu ROP Jihovýchod

Regionální rada regionu soudržnosti Jihovýchod obdržela od Evropské komise dopis s informací, že všechny operace související s uzavíráním operačního programu byly provedeny a tudíž ROP Jihovýchod byl uzavřen ke dni 28. 12 .2017. více

Webarchivováno Národní knihovnou ČR

Webová stránka www.jihovychod.cz je archivována v rámci Webarchivu Národní knihovny ČR. více