Vyhledávání
Úvod | O nás | Volná místa | Tiskové centrum | Kontakty

Nové sportoviště v Přibyslavi

Multifunkční sportovní areál pro Základní školu v Přiibyslavi v okrese Havlíčkův Brod postavilo město díky 11milionové dotaci z Regionálního operačního programu Jihovýchod. Sportoviště slavnostně otevřené 4. září 2009 bude sloužit žákům místní školy i široké veřejnosti.

V Přibyslavi vznikl víceúčelový venkovní sportovní areál umožňující žákům základní školy využívat široké škály sportovních aktivit v rámci školní výuky i v mimoškolní zájmové činnosti. Areál navíc umožňuje i širší veřejnosti pořádat zde společensko-sportovní akce. „Předpokládáme, že otevření moderního sportovního areálu vyvolá oživení i v oblasti podnikání, především v cestovním ruchu," řekl starosta Přibyslavi Jan Štefáček.

Areál nabízí svým návštěvníkům vyžití na multifunkčním hřišti s běžeckými drahami a sektorem pro skok vysoký i daleký. Nechybí ani lezecká stěna. Součástí areálu je i moderní technické zázemí a parkoviště. Partnerem projektu je místní základní škola, která pravidelně pořádá regionální akce v kopané a orientačním běhu. Žáci se účastní i soutěží ve volejbalu, basketbalu a florbalu. Přibyslavská radnice otevřením nového sportoviště významně přispěla ke zlepšení nabídky a zatraktivnění zařízení pro sport a volný čas ve městě.

Město zažádalo o dotaci v únoru loňského roku a soutěžilo spolu s dalšími 129 projekty obcí s 500 až 5 tisíci obyvateli. Projekt byl jedním z 31 úspěšných a v červenci 2008 mu byly schváleny z ROP Jihovýchod dotace přesahující 11 milionů korun. Za 12 měsíců tak vznikl v Přibyslavi nový multifunkční sportovní areál.

V oblasti rozvoje obcí s 500 až 5 tisíci obyvateli na Vysočině čerpá v současné době 33 projektů dotace ve výši 362 milionů korun. Kromě výstavby sportovních areálů slouží dotace v této oblasti především budování kulturních, školských a zdravotnických zařízení, dětských hřišť, veřejných prostranství a modernizaci sociálních zařízení.

Více fotografií na www.pribyslav.cz

 

Sportovní areál Základní školy v Přibyslavi na Havlíčkobrodsku

zpět na: Tiskové zprávy

Aktuality

Schválení závěrečného účtu a účetní závěrky 2019

Dne 24.6.2020 Výbor regionální rady regionu soudržnosti Jihovýchod na svém 75. zasedání schválil závěrečný účet Regionální rady regionu soudržnosti Jihovýchod za rok 2019 a řádnou účetní závěrku sestavenou k 31.12.2019. více

Rozpočet Regionální rady regionu soudržnosti Jihovýchod na rok 2020 a střednědobý výhled rozpočtu Regionální rady regionu soudržnosti Jihovýchod na období 2021 - 2022

Výbor Regionální rady (na jeho 73. zasedání, konané dne 11. 12. 2019) schválil rozpočet RR JV na rok 2020 a současně i střednědobý výhled rozpočtu na období 2021-2022. více

Metodický pokyn Úřadu Regionální rady regionu soudržnosti Jihovýchod č. 1/2019 EXTERNÍ.

Změna termínu předkládání monitorovací zprávy o udržitenosti projektů. více

Webarchivováno Národní knihovnou ČR

Webová stránka www.jihovychod.cz je archivována v rámci Webarchivu Národní knihovny ČR. více