Vyhledávání
Úvod | O nás | Volná místa | Tiskové centrum | Kontakty

Nový moderní atletický stadion Tomáše Dvořáka

Tomáš Dvořák slavnostně otevřel 8. 9. 2009 atletický stadion v Bystřici nad Pernštejnem. Město čerpalo na komplexní přestavbu nevyhovujícího 40 let starého školního hřiště v moderní sportovní areál téměř 19milionovou dotaci z Regionálního operačního programu Jihovýchod.   

Trojnásobný mistr světa v desetiboji, stříbrný na olympijských hrách v Atlantě 1996, držitel bývalého světového rekordu z roku 1999 a dosud druhého nejlepšího výsledku všech dob Tomáš Dvořák slavnostně otevřel atletický stadion v Bystřici nad Pernštejnem a shodou okolností tentýž den se stal novým šéftrenérem české atletické reprezentace.

Partnery projektu modernizace sportovního areálu jsou bystřická základní škola, místní gymnázium s rozšířenou výukou tělesné výchovy, Vyšší odborná škola a Střední odborná škola zemědělsko-technická, jejichž žáci budou víceúčelové sportoviště využívat. Moderní sportoviště pro atletiku a míčové hry bude otevřené i pro oddíly zájmové činnosti mládeže a pro rekreační sportování veřejnosti.

Přestavba zanedbaného, nevyhovujícího školního hřiště začala téměř před rokem, kdy byl za přítomnosti Tomáše Dvořáka, patrona stadionu, a zástupců kraje i města slavnostně poklepán základní kámen. Rekonstrukcí sportoviště došlo k rozšíření areálu o víceúčelové hřiště o rozměrech 40 x 20 metrů. Jak toto hřiště, tak i atletický ovál, jsou vybaveny moderním tartanovým povrchem a osvětlením.  Dominantou areálu je umělá tráva na fotbalovém hřišti o velikosti 70 x 45 metrů. Areál je moderně zařízen tribunami, střídačkami a dalším sportovním vybavením, jako jsou brány, branky, basketbalové koše apod. Stupně vítězů mají zajímavou podobu spojenou se sochou atleta.

Areál ponese jméno svého patrona, úspěšného desetibojaře Tomáše Dvořáka, který prohlásil: „Je poctou pro každého sportovce, když stadion nese jeho jméno. Věřím, stejně jako vedení města, že otevření atletického stánku bude pro Bystřici jedním z momentů rozvoje atletiky a sportů vůbec. A především mezi mládeží, bez níž to nejde. Doufám, že i zde by mohl vyrůst nějaký dobrý desetibojař."

V oblasti rozvoje regionálních středisek Vysočiny čerpá v současné době 30 projektů dotace ve výši 506 milionů korun. Kromě výstavby sportovních areálů slouží dotace v této oblasti především budování kulturních, školských a zdravotnických zařízení, dětských hřišť, veřejných prostranství a modernizaci sociálních zařízení.

 

Atletický stadion Tomáše Dvořáka v Bystřici nad Pernštejnem

 


Stav před zahájením prací v roce 2008

zpět na: Tiskové zprávy

Aktuality

Schválení závěrečného účtu a účetní závěrky 2019

Dne 24.6.2020 Výbor regionální rady regionu soudržnosti Jihovýchod na svém 75. zasedání schválil závěrečný účet Regionální rady regionu soudržnosti Jihovýchod za rok 2019 a řádnou účetní závěrku sestavenou k 31.12.2019. více

Rozpočet Regionální rady regionu soudržnosti Jihovýchod na rok 2020 a střednědobý výhled rozpočtu Regionální rady regionu soudržnosti Jihovýchod na období 2021 - 2022

Výbor Regionální rady (na jeho 73. zasedání, konané dne 11. 12. 2019) schválil rozpočet RR JV na rok 2020 a současně i střednědobý výhled rozpočtu na období 2021-2022. více

Metodický pokyn Úřadu Regionální rady regionu soudržnosti Jihovýchod č. 1/2019 EXTERNÍ.

Změna termínu předkládání monitorovací zprávy o udržitenosti projektů. více

Webarchivováno Národní knihovnou ČR

Webová stránka www.jihovychod.cz je archivována v rámci Webarchivu Národní knihovny ČR. více