Vyhledávání
Úvod | O nás | Volná místa | Tiskové centrum | Kontakty

Ohlédnutí za konferencemi ROP JV - evropská šance pro region

(19.06.2007) Nabité konferenční sály v Jihlavě (29. 5.) i v Brně (31. 5.) koncem května 2007, diskuse a příznivé ohlasy svědčí o velkém zájmu o evropské dotace.

Obou konferencí pod názvem Regionální operační program Jihovýchod - evropská šance pro region se zúčastnilo na 400 zájemců. Téměř polovinu posluchačů tvořili zástupci měst a obcí, vzdělávací instituce byly zastoupeny ve druhé největší skupině, o třetí místo se dělily konzultační agentury s podnikateli, následováni zástupci zdravotnického a sociálního sektoru. Přítomni byli rovněž zástupci politické sféry a představitelé bank. 

Účastníky konferencí přivítal předseda Regionální rady Jihovýchod a hejtman kraje Vysočina Miloš Vystrčil. Posluchače v Brně přišel také pozdravit jihomoravský hejtman Stanislav Juránek. Oba zdůraznili jedinečnost možnosti čerpat prostřednictvím Regionálního operačního programu Jihovýchod dotace z Evropského fondu pro regionální rozvoj.

Ředitelka Úřadu Regionální rady Marta Sargánková podala informace o poslání úřadu, který je implementační agenturou ROP JV. Další informace se týkaly ROP JV. Artur Zatloukal se zaměřil na činnosti nutné při přípravě, hodnocení a realizaci projektu. Erika Šteflová a Jan Karásek uvedli příklady projektů podporovaných v jednotlivých prioritních osách, Zdeňka Ganzwohlová a Pavel Černý pohovořili o veřejné podpoře a na závěr Kateřina Sonnková informovala o opatřeních publicity vyžadovaných Evropskou komisí při realizaci projektů.

zpět na: Tiskové zprávy

Aktuality

Prodej nepotřebného majetku ROP Jihovýchod

Likvidační komise na svém zasedání 12.11.2020 doporučila a předseda RR Jihovýchod 23.11.2020 rozhodl o prodeji nepotřebného majetku více

Otevírací doba úřadu Regionální rady Jihovýchod

Na základě usnesení vlády č. 1080 ze dne 21. 10. 2020 bude podatelna Regionální rada regionu soudržnosti Jihovýchod pro veřejnost otevřena následovně, a to do odvolání:

Pondělí   9:00 – 13:30 hod.

Úterý       9:00 – 13:30 hod. více

Uzavření operačního programu ROP Jihovýchod

Regionální rada regionu soudržnosti Jihovýchod obdržela od Evropské komise dopis s informací, že všechny operace související s uzavíráním operačního programu byly provedeny a tudíž ROP Jihovýchod byl uzavřen ke dni 28. 12 .2017. více

Webarchivováno Národní knihovnou ČR

Webová stránka www.jihovychod.cz je archivována v rámci Webarchivu Národní knihovny ČR. více