Vyhledávání
Úvod | O nás | Volná místa | Tiskové centrum | Kontakty

Ohlédnutí za konferencemi ROP JV - evropská šance pro region

(19.06.2007) Nabité konferenční sály v Jihlavě (29. 5.) i v Brně (31. 5.) koncem května 2007, diskuse a příznivé ohlasy svědčí o velkém zájmu o evropské dotace.

Obou konferencí pod názvem Regionální operační program Jihovýchod - evropská šance pro region se zúčastnilo na 400 zájemců. Téměř polovinu posluchačů tvořili zástupci měst a obcí, vzdělávací instituce byly zastoupeny ve druhé největší skupině, o třetí místo se dělily konzultační agentury s podnikateli, následováni zástupci zdravotnického a sociálního sektoru. Přítomni byli rovněž zástupci politické sféry a představitelé bank. 

Účastníky konferencí přivítal předseda Regionální rady Jihovýchod a hejtman kraje Vysočina Miloš Vystrčil. Posluchače v Brně přišel také pozdravit jihomoravský hejtman Stanislav Juránek. Oba zdůraznili jedinečnost možnosti čerpat prostřednictvím Regionálního operačního programu Jihovýchod dotace z Evropského fondu pro regionální rozvoj.

Ředitelka Úřadu Regionální rady Marta Sargánková podala informace o poslání úřadu, který je implementační agenturou ROP JV. Další informace se týkaly ROP JV. Artur Zatloukal se zaměřil na činnosti nutné při přípravě, hodnocení a realizaci projektu. Erika Šteflová a Jan Karásek uvedli příklady projektů podporovaných v jednotlivých prioritních osách, Zdeňka Ganzwohlová a Pavel Černý pohovořili o veřejné podpoře a na závěr Kateřina Sonnková informovala o opatřeních publicity vyžadovaných Evropskou komisí při realizaci projektů.

zpět na: Tiskové zprávy

Aktuality

Prodej nepotřebného majetku ROP Jihovýchod

Likvidační komise na svém zasedání 30. 9. 2021 doporučila a předseda RR Jihovýchod 14. 10. 2021 rozhodl o prodeji nepotřebného majetku více

Zrušení pobočky v Jihlavě ke dni 31. 12. 2020.

Veškeré podání a dotazy směřujte od 4. 1. 2021 na sídlo úřadu Regionální rady Jihovýchod v Brně. více

Otevírací doba úřadu Regionální rady Jihovýchod

Na základě usnesení vlády č. 1080 ze dne 21. 10. 2020 bude podatelna Regionální rada regionu soudržnosti Jihovýchod pro veřejnost otevřena následovně, a to do odvolání:

Pondělí   9:00 – 13:30 hod.

Úterý       9:00 – 13:30 hod. více

Uzavření operačního programu ROP Jihovýchod

Regionální rada regionu soudržnosti Jihovýchod obdržela od Evropské komise dopis s informací, že všechny operace související s uzavíráním operačního programu byly provedeny a tudíž ROP Jihovýchod byl uzavřen ke dni 28. 12 .2017. více