Vyhledávání
Úvod | O nás | Volná místa | Tiskové centrum | Kontakty

PAVILON PUIP V JIHLAVSKÉ NEMOCNICI OTEVŘEN

(3. 9. 2012) Po roce a půl stavebních prací se v jihlavské nemocnici otevírá jeden z nejmodernějších medicinských pavilonů v regionu. Čtyřpodlažní Pavilon urgentní a intenzivní péče (PUIP), který byl nazván Emergency, pojme 40 lůžek intenzivní péče, která byla dosud v nemocnici rozptýlena po jednotlivých odděleních, a jejich technický stav si žádal zásadnější řešení.

Nový objekt za více než 400 milionů korun mohl Kraj Vysočina postavit především díky dotaci z Regionálního operačního programu Jihovýchod. Primárně sem bude umístěn urgentní příjem, který nařizuje zřídit českým nemocnicím nový Zákon o zdravotnické záchranné službě,“ uvedl Jiří Běhounek, hejtman Kraje Vysočina.

Moderní pavilon je aktuálně nastaven na kapacitu 80 lůžek, čtyřicet pro intenzivní péči oborů a všechny JIP nemocnice, kromě chirurgické a ARO, které jsou ale v prostorách bezprostředně navazujících. Tím se nemocnici podaří soustředit tuto náročnou péči do jednoho prostoru. Do budovy se také kompletně přesune infekční oddělení, nově i s čtyřlůžkovou JIP. „Jednou z výhod nového pavilonu je, že akutní a intenzivní péče na jednom místě urychlí řešení situací, kdy je přivezen pacient v ohrožení života. Moderní vybavení pavilonu ocení pacienti i personál nemocnice,“ připomněl Lukáš Velev, ředitel Nemocnice Jihlava.

Pavilon je spojen krytou příjezdovou plochou s heliportem zdravotnické záchranné služby. Díky propojení celé infrastruktury odpadne současná praxe, kdy pacienti musí být při cestě z vrtulníku do blízké nemocnice ještě jednou přeloženi do sanitky. Objekt je komunikačně napojen na hlavní chodbu ve třech podlažích a navíc samostatným mostem propojen s oddělením ARO. V podzemí je umístěna nová trafostanice, náhradní zdroj, strojovny medicinálních plynů, technické a šatnové zázemí. Naopak kotelna a vzduchotechnika byly situovány těsně nad střechu. Budova jihlavské Emergency je charakteristická vysunutým schodištěm a nekonečnou prosklenou západní fasádou, která zároveň poslouží jako hluková clona vrtulníkového prostoru. 

 

 Slavnostní předání PUIP

Slavnostní předání PUIP

Slavnostní předání PUIP

zpět na: Tiskové zprávy

Aktuality

Prodej nepotřebného majetku ROP Jihovýchod

Likvidační komise na svém zasedání 12.11.2020 doporučila a předseda RR Jihovýchod 23.11.2020 rozhodl o prodeji nepotřebného majetku více

Otevírací doba úřadu Regionální rady Jihovýchod

Na základě usnesení vlády č. 1080 ze dne 21. 10. 2020 bude podatelna Regionální rada regionu soudržnosti Jihovýchod pro veřejnost otevřena následovně, a to do odvolání:

Pondělí   9:00 – 13:30 hod.

Úterý       9:00 – 13:30 hod. více

Uzavření operačního programu ROP Jihovýchod

Regionální rada regionu soudržnosti Jihovýchod obdržela od Evropské komise dopis s informací, že všechny operace související s uzavíráním operačního programu byly provedeny a tudíž ROP Jihovýchod byl uzavřen ke dni 28. 12 .2017. více

Webarchivováno Národní knihovnou ČR

Webová stránka www.jihovychod.cz je archivována v rámci Webarchivu Národní knihovny ČR. více