Vyhledávání
Úvod | O nás | Volná místa | Tiskové centrum | Kontakty

Pavilon urgentní a intenzivní péče v Jihlavě a Ráj permoníků v Oslavanech zabodovaly v soutěži

(24. 4. 2013) Projekty podpořené Regionálním operačním programem Jihovýchod bodují v odborné soutěži. Projekt Pavilon urgentní péče v Jihlavě získal prestižní ocenění Nejlepší investice soutěže TOP INVEST 2012. Dalším oceněným projektem se stal Ráj permoníků v Oslavanech, který získal Čestné uznání soutěže TOP INVEST 2012.

Soutěž TOP INVEST vyhlašuje každoročně Svaz podnikatelů ve stavebnictví v ČR. Jedná se o soutěž o nejlepší investiční záměr uplynulého roku. Zúčastnit se ho mohly všechny stavby, jejichž přínosem je buď dobrá ekonomická návratnost investice, nebo společenský význam a obohacení kulturního, sportovního či společenského postavení města či regionu. Vypisovatalé soutěže jsou Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR, Ministerstvo pro místní rozvoj ČR, Svaz podnikatelů ve stavebnictví v ČR a Veletrhy Brno, a.s.


Projekt Pavilon urgentní a intenzivní péče v Jihlavě bude podpořen dotací z Regionálního operačního programu Jihovýchod ve výši 132 milionů korun.  Hlavním cílem projektu bylo zvýšení úrovně infrastruktury v oblasti intenzivní péče, péče o pacienty s přenosnými chorobami a vybudování urgentního příjmu na jednom místě v Nemocnici Jihlava. Díky výstavbě nového pavilonu byl také vyřešen již nevyhovující stav původního infekčního pavilonu Nemocnice Jihlava. Aby mohlo být v nemocnici infekční oddělení zachováno, byla nutná jeho modernizace. Vybudováním nového pavilonu se podařilo koncentrovat akutní a intenzivní péči do jednoho místa a zvýšit tak komfort a bezpečnost pacientů i zaměstnanců.

 

Ráj permoníků  - zpřístupnění kulturní památky těžní věže Dolu KUKLA v Oslavanech byl podpořen dotací z Regionálního operačního programu ve výši 13 milionů korun. Záměrem projektu bylo provedení rekonstrukce unikátní těžní věže, její přestavba na věž vyhlídkovou a další zatraktivnění pro různé cílové skupiny infrastruktury cestovního ruchu. Věž je jako jediná vyhlídka na Moravě zpřístupněna panoramatickým výtahem i handicapovaným osobám. Vedle nesporné historické hodnoty nabízejí opravené prostory těžní věže ve svých nadzemních podlažích netradiční víceúčelové prostory s odpovídajícím sociálním zázemím. Důležitou součástí rekonstrukce je i moderní akustická vestavba, díky níž vznikl v přízemí věže tříúrovňový prostor s neopakovatelným Geniem Loci, vhodný pro pořádání různých informačně-vzdělávacích a kulturně-společenských akcí.

Ocenění byla předána na slavnostním večeru u příležitosti zahájení Brněnského stavebního veletrhu dne 23. dubna 2012 v 18.00 hod. v Areálu Výstaviště, pavilonu E.

 Pavilon urgentní a intenzivní péče v Jihlavě

Ráj permoníků  - zpřístupnění kulturní památky těžní věže Dolu KUKLA v Oslavanech

zpět na: Tiskové zprávy

Aktuality

Úřad Regionální rady předkládá Výboru Regionální rady (na jeho 73. zasedání, konané dne 11. 12. 2019) ke schválení návrh rozpočtu RR JV na rok 2020 a současně i návrh střednědobého výhledu rozpočtu na období 2021-2022. více

Metodický pokyn Úřadu Regionální rady regionu soudržnosti Jihovýchod č. 1/2019 EXTERNÍ.

Změna termínu předkládání monitorovací zprávy o udržitenosti projektů. více

Webarchivováno Národní knihovnou ČR

Webová stránka www.jihovychod.cz je archivována v rámci Webarchivu Národní knihovny ČR. více

Uzavření operačního programu ROP Jihovýchod

Regionální rada regionu soudržnosti Jihovýchod obdržela od Evropské komise dopis s informací, že všechny operace související s uzavíráním operačního programu byly provedeny a tudíž ROP Jihovýchod byl uzavřen ke dni 28. 12 .2017. více