Vyhledávání
Úvod | O nás | Volná místa | Tiskové centrum | Kontakty

Pavilon urgentní a intenzivní péče v Jihlavě a Ráj permoníků v Oslavanech zabodovaly v soutěži

(24. 4. 2013) Projekty podpořené Regionálním operačním programem Jihovýchod bodují v odborné soutěži. Projekt Pavilon urgentní péče v Jihlavě získal prestižní ocenění Nejlepší investice soutěže TOP INVEST 2012. Dalším oceněným projektem se stal Ráj permoníků v Oslavanech, který získal Čestné uznání soutěže TOP INVEST 2012.

Soutěž TOP INVEST vyhlašuje každoročně Svaz podnikatelů ve stavebnictví v ČR. Jedná se o soutěž o nejlepší investiční záměr uplynulého roku. Zúčastnit se ho mohly všechny stavby, jejichž přínosem je buď dobrá ekonomická návratnost investice, nebo společenský význam a obohacení kulturního, sportovního či společenského postavení města či regionu. Vypisovatalé soutěže jsou Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR, Ministerstvo pro místní rozvoj ČR, Svaz podnikatelů ve stavebnictví v ČR a Veletrhy Brno, a.s.


Projekt Pavilon urgentní a intenzivní péče v Jihlavě bude podpořen dotací z Regionálního operačního programu Jihovýchod ve výši 132 milionů korun.  Hlavním cílem projektu bylo zvýšení úrovně infrastruktury v oblasti intenzivní péče, péče o pacienty s přenosnými chorobami a vybudování urgentního příjmu na jednom místě v Nemocnici Jihlava. Díky výstavbě nového pavilonu byl také vyřešen již nevyhovující stav původního infekčního pavilonu Nemocnice Jihlava. Aby mohlo být v nemocnici infekční oddělení zachováno, byla nutná jeho modernizace. Vybudováním nového pavilonu se podařilo koncentrovat akutní a intenzivní péči do jednoho místa a zvýšit tak komfort a bezpečnost pacientů i zaměstnanců.

 

Ráj permoníků  - zpřístupnění kulturní památky těžní věže Dolu KUKLA v Oslavanech byl podpořen dotací z Regionálního operačního programu ve výši 13 milionů korun. Záměrem projektu bylo provedení rekonstrukce unikátní těžní věže, její přestavba na věž vyhlídkovou a další zatraktivnění pro různé cílové skupiny infrastruktury cestovního ruchu. Věž je jako jediná vyhlídka na Moravě zpřístupněna panoramatickým výtahem i handicapovaným osobám. Vedle nesporné historické hodnoty nabízejí opravené prostory těžní věže ve svých nadzemních podlažích netradiční víceúčelové prostory s odpovídajícím sociálním zázemím. Důležitou součástí rekonstrukce je i moderní akustická vestavba, díky níž vznikl v přízemí věže tříúrovňový prostor s neopakovatelným Geniem Loci, vhodný pro pořádání různých informačně-vzdělávacích a kulturně-společenských akcí.

Ocenění byla předána na slavnostním večeru u příležitosti zahájení Brněnského stavebního veletrhu dne 23. dubna 2012 v 18.00 hod. v Areálu Výstaviště, pavilonu E.

 Pavilon urgentní a intenzivní péče v Jihlavě

Ráj permoníků  - zpřístupnění kulturní památky těžní věže Dolu KUKLA v Oslavanech

zpět na: Tiskové zprávy

Aktuality

Prodej nepotřebného majetku ROP Jihovýchod

Likvidační komise na svém zasedání 12.11.2020 doporučila a předseda RR Jihovýchod 23.11.2020 rozhodl o prodeji nepotřebného majetku více

Otevírací doba úřadu Regionální rady Jihovýchod

Na základě usnesení vlády č. 1080 ze dne 21. 10. 2020 bude podatelna Regionální rada regionu soudržnosti Jihovýchod pro veřejnost otevřena následovně, a to do odvolání:

Pondělí   9:00 – 13:30 hod.

Úterý       9:00 – 13:30 hod. více

Uzavření operačního programu ROP Jihovýchod

Regionální rada regionu soudržnosti Jihovýchod obdržela od Evropské komise dopis s informací, že všechny operace související s uzavíráním operačního programu byly provedeny a tudíž ROP Jihovýchod byl uzavřen ke dni 28. 12 .2017. více

Webarchivováno Národní knihovnou ČR

Webová stránka www.jihovychod.cz je archivována v rámci Webarchivu Národní knihovny ČR. více