Vyhledávání
Úvod | O nás | Volná místa | Tiskové centrum | Kontakty

PODPOŘÍME ŠKOLKU, HŘIŠTĚ, SILNICE I TERMINÁLY

(13. 6. 2012) Regionální rada Jihovýchod dnes schválila dotace ve výši 668 milionů korun pro 24 nových projektů z oblasti školství, volnočasových aktivit, sportovních hřišť, silnic, přestupních uzlů a dopravních terminálů. 

V Jihomoravském kraji bylo podpořeno 7 projektů za 59,5 milionu korun, spadajících pod IPRM města Brna. ZŠ Úvoz 55 získá pro své žáky díky dotaci nové venkovní sportoviště, které škole dosud citelně chybělo, ZS Brno Hroznová bude mít novou jazykovou učebnu a MŠ Tumaňanova 59 získá přístavbu. Bude také pokračovat úprava historického jádra města Brna, například jedna z dominant Brna, Petrov, bude mít kvalitně upravené okolí, vybavené pro trávení volného času Brňanů i návštěvníků města.

 

V oblasti dopravy bylo schváleno celkem 10 projektů za více než 191 milionů korun. Vznikne 9 nových terminálů, přestupních uzlů IDS a přestupních zastávek, například v Břeclavi, Vranovicích, Pohořelicích a Slavkově u Brna. V Kuřimi bude vybudován bezbariérový přístup do podchodu u železniční stanice ze severní části města. Všechny projekty výrazně zkvalitní přepravu obyvatel jižní Moravy, využívajících Integrovaného dopravního systému Jihomoravského kraje, do zaměstnání, do škol nebo k lékaři. Schválený projekt silnice řeší průtah obcí Dyje. Součástí projektu jsou autobusové zálivy, které významně pomohou k bezpečnosti cestujících v obci. 

 

V Kraji Vysočina byly podpořeny 3 projekty silnic za více než 330 milionů korun. Významným projektem, který podpoří bezpečnost na vysočinských silnicích, je přebudování křižovatky na silnici II/602 za Jihlavou, kde se provoz rozděluje na dva směry – Pelhřimov a Kostelec (Třešť, Telč) a přes kterou projede 12 000 vozidel denně. Stávající vidlicová křižovatka bude nahrazena kruhovou křižovatkou.

 

Další 4 projekty díky dotacím za téměř 87 milionů korun zrekonstruují nebo nově vybudují terminály a přestupní uzly ve Žďáře nad Sázavou, Velké Bíteši, Novém Městě na Moravě a v Jihlavě. Projekty Žďáru nad Sázavou a Nového Města na Moravě navazují na již provedené rekonstrukce budov ČD – nyní tedy dojde v obou městech ke kompletní revitalizaci daného přestupního terminálu. Díky projektu Velké Bíteše se nejen  rozšíří plocha autobusového nádraží, které je současně koncovým bodem IDS Jihomoravského kraje, ale zároveň díky přesunu přestupního uzlu do severní části náměstí bude provedena revitalizace této části Masarykova náměstí.

 

 

 

 

Více informací naleznete na stránkách www.jihovychod.cz.

 

zpět na: Tiskové zprávy

Aktuality

Zrušení pobočky v Jihlavě ke dni 31. 12. 2020.

Veškeré podání a dotazy směřujte od 4. 1. 2021 na sídlo úřadu Regionální rady Jihovýchod v Brně. více

Otevírací doba úřadu Regionální rady Jihovýchod

Na základě usnesení vlády č. 1080 ze dne 21. 10. 2020 bude podatelna Regionální rada regionu soudržnosti Jihovýchod pro veřejnost otevřena následovně, a to do odvolání:

Pondělí   9:00 – 13:30 hod.

Úterý       9:00 – 13:30 hod. více

Uzavření operačního programu ROP Jihovýchod

Regionální rada regionu soudržnosti Jihovýchod obdržela od Evropské komise dopis s informací, že všechny operace související s uzavíráním operačního programu byly provedeny a tudíž ROP Jihovýchod byl uzavřen ke dni 28. 12 .2017. více

Webarchivováno Národní knihovnou ČR

Webová stránka www.jihovychod.cz je archivována v rámci Webarchivu Národní knihovny ČR. více