Vyhledávání
Úvod | O nás | Volná místa | Tiskové centrum | Kontakty

ROP Jihovýchod bude dotace proplácet i nadále

(16. 3. 2012) Od 14. března 2012 Evropská unie pozastavila přísun peněz z fondů Evropské unie pro Českou republiku.

Důvodem pozastavení financování operačních programů jsou dle ministerstva pro místní rozvoj zejména nastavení systémů auditů, kontrol a průběh veřejných zakázek. Příjemci dotací z ROP Jihovýchod se však nemusí obávat, proplácení jejich projektů bude pokračovat bez jakýchkoliv omezení.

Regionální operační program Jihovýchod financuje proplácení dotací ze státního rozpočtu prostřednictvím Ministerstva pro místní rozvoj ČR. „Máme nyní na účtu dostatek finančních prostředků a příjemci dotací se tedy nemusí obávat, k žádnému neproplácení či zdržování proplácení žádostí o platbu nedojde,“ říká Artur Zatloukal, ředitel Úřadu Regionální rady Jihovýchod. „I do budoucna máme přislíbeno, že platby ze státního rozpočtu na proplácení dotací budou plynule pokračovat,“ dodal Zatloukal. Zmiňované problémy, které Evropská komise vytýká České republice, se přímo nedotýkají Regionálního operačního programu Jihovýchod. ROP Jihovýchod patří naopak k nejlépe čerpajícím programům v ČR, ke dnešnímu dni mají příjemci dotací na účtech proplaceno již více než 11 miliard korun, z nichž je 8,2 miliardy korun certifikováno, tedy proplaceno zpět z EU do ČR.

 

ROP Jihovýchod má pro programové období 2007–2013 k dispozici dotace z Evropského fondu pro regionální rozvoj ve výši 720 milionů eur, tj. přibližně 18 miliard korun. Z této částky jsou k dnešnímu dni pro téměř 600 projektů schváleny dotace ve výši téměř 15 miliard korun, což je 83 procent.

 

 

Více informací naleznete na stránkách www.jihovychod.cz.

zpět na: Tiskové zprávy

Aktuality

Prodej nepotřebného majetku ROP Jihovýchod

Likvidační komise na svém zasedání 12.11.2020 doporučila a předseda RR Jihovýchod 23.11.2020 rozhodl o prodeji nepotřebného majetku více

Otevírací doba úřadu Regionální rady Jihovýchod

Na základě usnesení vlády č. 1080 ze dne 21. 10. 2020 bude podatelna Regionální rada regionu soudržnosti Jihovýchod pro veřejnost otevřena následovně, a to do odvolání:

Pondělí   9:00 – 13:30 hod.

Úterý       9:00 – 13:30 hod. více

Uzavření operačního programu ROP Jihovýchod

Regionální rada regionu soudržnosti Jihovýchod obdržela od Evropské komise dopis s informací, že všechny operace související s uzavíráním operačního programu byly provedeny a tudíž ROP Jihovýchod byl uzavřen ke dni 28. 12 .2017. více

Webarchivováno Národní knihovnou ČR

Webová stránka www.jihovychod.cz je archivována v rámci Webarchivu Národní knihovny ČR. více