Vyhledávání
Úvod | O nás | Volná místa | Tiskové centrum | Kontakty

Školka i škola v Ráječku budou mít nové třídy

(12. 11. 2015) Projekt přístavby MŠ a ZŠ Ráječko je u konce, i díky přislíbené dotaci z ROP Jihovýchod ve výši téměř 11,5 milionu korun. Nová třída mateřské školy nabídne dalších 25 míst pro děti z Ráječka a okolí, nová třída základní školy, která nahradí starou a nevyhovující, zajistí žákům moderní a dostatečně velké prostory odpovídající aktuálním potřebám výuky. 

ROP Jihovýchod od roku 2007 podpořil na jižní Moravě a na Vysočině dosud celkem 44 projektů, které řeší problematiku mateřských škol za celkem téměř 322 milionů korun dotací.  

Celkem 28 projektů řešilo novou výstavbu, nebo přístavbu, nástavbu a tedy rozšíření počtu míst ve školkách. Jsou to mimo jiné školky v Rousínově, Rosicích, Újezdě u Brna, Starovičkách, Medlově, Drásově, Velkém Meziříčí, Lípě, Jihlavě i Brně a dalších. 

Dalších 16 projektů bylo zaměřeno na budování nových nebo vybavování stávajících hřišť, sportovišť, zahrad a dalších volnočasových prostor pro děti z mateřských škol, třeba v Bořeticích, Moravském Žižkově, Blansku, Ostopovicích, Okříškách, Lomnici nebo Radostíně nad Oslavou. 

Aktuálně je v realizaci a jde do finále ještě dalších šest projektů zaměřených na rozšíření kapacity mateřských škol a pět projektů řešících venkovní volnočasové a sportovní zázemí pro děti za celkem 132,5 milionu korun dotací z ROP Jihovýchod. 

Z pohledu využití peněz z ROP Jihovýchod můžeme říct, že: 

  • do rozvoje školství – mateřských, základních a středních škol šly již více než dvě miliardy korun. Bylo podpořeno 190 škol a školek na jižní Moravě a Vysočině, které navštěvuje na 80 000 dětí, žáků a studentů
  • definitivní počet projektů, které prošly Úřadem Regionální rady Jihovýchod, je 1 701
  • ukončeno máme k dnešnímu dni 859 projektů
  • v realizaci stále ještě je a ukončuje se 78 projektů
  • máme proplaceno 16 miliard korun – čistě podíl EU
  • máme proplaceno 17,2 miliardy korun – podíl EU + spolufinancování ze státního nebo krajského rozpočtu
  • zbývá nám proplatit 2,9 miliardy korun – čistě podílu EU.

MŠ Drásov

Mateřská škola v Drásově

zpět na: Tiskové zprávy

Aktuality

Ukončení činnosti Regionální rady regionu soudržnosti Jihovýchod

Zákonem č. 251/2021 Sb., kterým se mění zákon č. 248/2000 Sb., o podpoře regionálního rozvoje, ve znění pozdějších předpisů, a dalšími souvisejícími zákony, bude Regionální rada Jihovýchod k 31. prosinci 2021 zrušena. Právním nástupcem od 1. ledna 2022 je stanovena Česká republika – Ministerstvo pro místní rozvoj, pro oblast daňových řízení pak Ministerstvo financí ČR.

 

  více

Zrušení pobočky v Jihlavě ke dni 31. 12. 2020.

Veškeré podání a dotazy směřujte od 4. 1. 2021 na sídlo úřadu Regionální rady Jihovýchod v Brně. více

Otevírací doba úřadu Regionální rady Jihovýchod

Na základě usnesení vlády č. 1080 ze dne 21. 10. 2020 bude podatelna Regionální rada regionu soudržnosti Jihovýchod pro veřejnost otevřena následovně, a to do odvolání:

Pondělí   9:00 – 13:30 hod.

Úterý       9:00 – 13:30 hod. více

Uzavření operačního programu ROP Jihovýchod

Regionální rada regionu soudržnosti Jihovýchod obdržela od Evropské komise dopis s informací, že všechny operace související s uzavíráním operačního programu byly provedeny a tudíž ROP Jihovýchod byl uzavřen ke dni 28. 12 .2017. více