Vyhledávání
Úvod | O nás | Volná místa | Tiskové centrum | Kontakty

Starostové dali přednost většímu počtu projektů

(7. 12. 2007) Ve Velkém Meziříčí se dne 6. prosince 2007 sešli starostové středně velkých obcí a měst (5 000 - 49 999 obyvatel) a měst Pohořelice a Židlochovice regionu soudržnosti Jihovýchod, aby se vyjádřili k návrhu výše dotace v oblasti podpory Rozvoj regionálních středisek.

„V této oblasti podpory je obrovský přetlak projektů,\" vysvětlila Marta Sargánková, ředitelka Úřadu Regionální rady Jihovýchod, „téměř všechna města připravují své projekty a objem pouze konzultovaných projektů již dosáhl dvou miliard korun, zatímco finanční alokace je ve výši 1 412 mil. korun.\" Největší objem prostředků je požadován na komplexní úpravy veřejných prostranství, na volnočasové aktivity a zdravotnictví. Do této oblasti patří i výstavba a technické zhodnocení škol, zařízení neziskové sociální péče, revitalizace brownfields atd.

Maximální výše dotace může dosáhnout až 92,5 % a je tvořena 85 % z prostředků EU a 7,5 % ze státních zdrojů prostřednictvím ROP Jihovýchod. Uspokojen by však mohl být jen přibližně každý čtvrtý žadatel. Návrh spočíval v odsouhlasení snížení dotace na 70 % a spolufinancování projektu městy ve výši 30 %. Tento návrh byl souhlasem 59 procent přítomných starostů a přijat.

Dotace Evropské unie, resp. Evropského fondu pro regionální rozvoj, tak bude moci čerpat větší počet měst a bude tak podpořeno více projektů.

Dále se starostové shodli na vyhlášení 3leté alokace, jako šance dohnat roční zpoždění v čerpání evropských dotací, a prodloužení termínu pro odevzdání projektů do konce března 2008.

Pokud Výbor Regionální rady schválí připravenou výzvu v této oblasti podpory, bude výzva vyhlášena 17. prosince 2007 a potrvá do konce března. V tomto období mohou města s 5 000 - 49 999 obyvateli a města Pohořelice a Židlochovice v regionu Jihovýchod předkládat své projekty rozvoje města.

Setkání starostů ve Velkém Meziříčí bylo velice korektní a přínosné. Společnými silami se podařilo nastavit optimální způsob čerpání evropských dotací pro města našeho regionu.

zpět na: Tiskové zprávy

Aktuality

Regionální rada regionu soudržnosti nabízí k prodeji nepotřebný majetek.

Likvidační komise na svém zasedání dne 28. 11. 2019 doporučila  a předseda RR Jihovýchod dne 11. 12. 2019 rozhodl o prodeji nepotřebného majetku - 2. kolo: více

Rozpočet Regionální rady regionu soudržnosti Jihovýchod na rok 2020 a střednědobý výhled rozpočtu Regionální rady regionu soudržnosti Jihovýchod na období 2021 - 2022

Výbor Regionální rady (na jeho 73. zasedání, konané dne 11. 12. 2019) schválil rozpočet RR JV na rok 2020 a současně i střednědobý výhled rozpočtu na období 2021-2022. více

Metodický pokyn Úřadu Regionální rady regionu soudržnosti Jihovýchod č. 1/2019 EXTERNÍ.

Změna termínu předkládání monitorovací zprávy o udržitenosti projektů. více

Webarchivováno Národní knihovnou ČR

Webová stránka www.jihovychod.cz je archivována v rámci Webarchivu Národní knihovny ČR. více