Vyhledávání
Úvod | O nás | Volná místa | Tiskové centrum | Kontakty

Už šest miliard korun z fondů EU pro Vysočinu a Jižní Moravu

(1. 7. 2010) Bezpečnější doprava, snížení hluku ve městech regionu, kvalitní cestování veřejnou hromadnou dopravou, více turistů, zpřístupnění a záchrana památek, nová hřiště pro děti či lepší učební pomůcky – toto jsou výsledky šesti miliard proplacených evropských dotací z Regionálního operačního programu Jihovýchod na jižní Moravě a Vysočině.

„Přínos evropských dotací je pro region Jihovýchod velmi důležitý. Výše proplacených prostředků nás řadí mezi nejúspěšnější regiony a ještě zdaleka nekončíme. Zbývá nám proplatit ještě 14 miliard korun. Čas na to máme do roku 2015,“ říká předseda Regionální rady a hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek.

O překročení šestimiliardové hranice se postaral projekt revitalizace sportovního areálů základní školy v Břeclavi. Základní škola získala 12 milionů korun.

O největší porci proplacených financí se v rámci ROP Jihovýchod tradičně starají investiční projekty v oblasti dopravy. Více než 3,8 miliardy korun získalo 85 projektů. Pohodlnější a kvalitnější cestování mají obyvatelé díky novým přestupním terminálům v Otnici, Nesovicích, Rajhradě či v Hrušovanech u Brna. Díky proplacené evropské dotaci mohou využívat tělesně postižení občané v Jihlavě bezpečnější veřejnou hromadnou dopravu.

Více turistů a nové pracovní příležitosti v cestovním ruchu jsou výsledkem 102 proplacených projektů za 700 milionů korun. Proplacené dotace zamířily například na obnovu zámeckého pivovaru v Žirovnici. Vzniká zde Knoflíkářské muzeum s expozicí knoflíkářství, šicích strojů či pivovarnictví. V Třebíči byla díky evropské dotaci zachráněna kulturní památka a přebudována na hotel, ze kterého dýchá historie snad na každém kroku. Areál budov EA Hotelu Joseph 1699 je jedním z nejstarších a nejdominantnějších objektů v historické části města.

Mikroregion Podluží pro nadcházející turistickou sezonu připravil webový portál, který provede návštěvníky mikroregionu tradicemi, představí osobnosti jihu Slovácka nebo doporučí zajímavé cyklistické trasy pro výlet 

Kouzelná školka v Hrušovanech je jedním z  projektů proplacených v oblasti rozvoje měst a venkova. Více než 40 dětí z Hrušovan a okolí si bude hrát v nové nástavbě mateřské školy. Vznikne logopedické centrum, které zatím ve městě chybělo. Díky evropským dotacím mají nové náměstí v Golčově Jeníkově, Valticích nebo Hevlíně. Historické centrum města obnovují také ve Veselí nad Moravou. Sportovat na nových hřištích a v halách se bude v Archlebově, Sobůlkách nebo Brtnici. Proplaceno bylo 1,5 miliardy korun147 projektům.

 

 Více informací naleznete na stránkách www.jihovychod.cz

zpět na: Tiskové zprávy

Aktuality

Schválení závěrečného účtu a účetní závěrky 2019

Dne 24.6.2020 Výbor regionální rady regionu soudržnosti Jihovýchod na svém 75. zasedání schválil závěrečný účet Regionální rady regionu soudržnosti Jihovýchod za rok 2019 a řádnou účetní závěrku sestavenou k 31.12.2019. více

Rozpočet Regionální rady regionu soudržnosti Jihovýchod na rok 2020 a střednědobý výhled rozpočtu Regionální rady regionu soudržnosti Jihovýchod na období 2021 - 2022

Výbor Regionální rady (na jeho 73. zasedání, konané dne 11. 12. 2019) schválil rozpočet RR JV na rok 2020 a současně i střednědobý výhled rozpočtu na období 2021-2022. více

Metodický pokyn Úřadu Regionální rady regionu soudržnosti Jihovýchod č. 1/2019 EXTERNÍ.

Změna termínu předkládání monitorovací zprávy o udržitenosti projektů. více

Webarchivováno Národní knihovnou ČR

Webová stránka www.jihovychod.cz je archivována v rámci Webarchivu Národní knihovny ČR. více