Vyhledávání
Úvod | O nás | Volná místa | Tiskové centrum | Kontakty

V Hodoníně už tři roky využívají nové koupaliště

 (16. 8. 2010) Koupaliště v Hodoníně o celkové rozloze 24 350 m² a s vodní plochou 2 250  m² patří již třetí sezónu mezi největší a nejmodernější zařízení v celé České republice. Regionální operační program Jihovýchod financoval vybudování koupaliště dotací 58 milionů korun.

Původní areál letního koupaliště byl vybudován kolem roku 1960. Zejména kvůli technickému stavu, který byl na hranici hygienických a bezpečnostních norem, bylo koupaliště před rekonstrukcí využitelné už jen omezeně. Bazény postrádaly technologii umožňující udržet kvalitu vody na přípustné míře a zázemí neodpovídalo hygienickým standardům. „Rekonstrukce koupaliště byla v posledních letech tématem mnoha podnětů a přání občanů,“ dodává vedoucí odboru rozvoje města Jaroslav Malát.

 

Zrekonstruované koupaliště se těší veliké oblibě, což dokazuje nejen rekordní návštěvnost, ale také návštěvníci ze sousedního Slovenska či Rakouska. V roce 2008 navštívilo koupaliště 55 tisíc návštěvníků, v roce 2009 už to bylo 73 tisíc. Letošní čísla nejspíš překonají i tuto hranici.

 

Koupaliště nabízí víceúčelový bazén se skokanskou částí. Dominantou tohoto bazénu je tobogán s délkou 57 metrů. Relaxaci a regeneraci umožní rekreační bazén s vodními atrakcemi, jakými jsou divoká řeka, chrliče vody nebo masážní trysky. Děti dovádějí v dětském bazénku. Město se i po rozsáhlé rekonstrukci snaží naslouchat podnětům občanů, a proto v letošním roce rozšířilo služby v oblasti občerstvení.

 

V letošní sezóně koupaliště nabízí jako novinku animační programy pro děti, masáže a s podporou regionálního rádia i akci k ukončení provozu koupaliště v této sezóně.

Projekt koupaliště v Hodoníně byl jedním z prvních úspěšně a kvalitně dokončených projektů dotovaných z ROP Jihovýchod. 

 

zpět na: Tiskové zprávy

Aktuality

Schválení závěrečného účtu a účetní závěrky 2019

Dne 24.6.2020 Výbor regionální rady regionu soudržnosti Jihovýchod na svém 75. zasedání schválil závěrečný účet Regionální rady regionu soudržnosti Jihovýchod za rok 2019 a řádnou účetní závěrku sestavenou k 31.12.2019. více

Rozpočet Regionální rady regionu soudržnosti Jihovýchod na rok 2020 a střednědobý výhled rozpočtu Regionální rady regionu soudržnosti Jihovýchod na období 2021 - 2022

Výbor Regionální rady (na jeho 73. zasedání, konané dne 11. 12. 2019) schválil rozpočet RR JV na rok 2020 a současně i střednědobý výhled rozpočtu na období 2021-2022. více

Metodický pokyn Úřadu Regionální rady regionu soudržnosti Jihovýchod č. 1/2019 EXTERNÍ.

Změna termínu předkládání monitorovací zprávy o udržitenosti projektů. více

Webarchivováno Národní knihovnou ČR

Webová stránka www.jihovychod.cz je archivována v rámci Webarchivu Národní knihovny ČR. více