Vyhledávání
Úvod | O nás | Volná místa | Tiskové centrum | Kontakty

V regionu Jihovýchod už se opět schvalují projekty

(04. 11. 2010) Regionální rada Jihovýchod dnes uvolnila přidělování dotací z Regionálního operačního programu Jihovýchod. Peníze získá 28 projektů o celkovém objemu dotací přes 660 milionů korun. Zároveň se v regionu opět podepisují smlouvy schváleným projektům a vyhlašují nové možnosti podpory pro zájemce v regionu Jihovýchod.

Výbor Regionální rady Jihovýchod v srpnu rozhodl o pozastavení sběru žádostí ve vyhlášených výzvách a podepisování smluv schválených projektů. Reagoval tím na srpnové rozhodnutí vlády, že stát nebude od roku 2011spolufinancovat projekty z regionálních operačních programů.

Intenzivním vyjednáváním hejtmanů pod vedením předsedy Asociace krajů ČR Michala Haška s premiérem a ministrem financí bylo dojednáno, že 7,5% ze státního rozpočtu bude v příštích letech vyplaceno alespoň již schváleným projektům. Projekty krajů a jeho organizací žel tyto prostředky neobdrží, kraje budou muset zvýšit své financování na dvojnásobek.

Dohodou s vládou pominuly důvody, které bránily poskytnutí dotace, a tak Výbor Regionální rady schválil projekty v oblasti rozvoje dopravy, služeb v cestovním ruchu a rozvoje měst. V budoucnu se obyvatelé Jihomoravského kraje mohou těšit na nový průtah Lužicí a Těšany nebo nový most v Domašově. Děti v Jihlavě si užijí nových dětských hřišť. Z hvězdárny a planetária Mikuláše Koperníka v Brně vznikne unikátní multivizuální moderní centrum s novými přednáškovými sály a interaktivními expozicemi.

 Výbor Regionální rady rozhodl o vyhlášení nových výzev v oblasti cestovního ruchu. Od listopadu úřad začne přijímat žádosti na projekty turistických atraktivit (skanzenů, zoologických zahrad či muzeí), na zpřístupnění národních kulturních památek nebo značení a úpravy cyklotras, výstavbu turistických tras a naučných stezek. O dotaci mohou žádat obce, kraje, nestátní neziskové organizace i malí a střední podnikatelé.

„Projekty, které budou podpořeny v nových výzvách, už musí počítat s větší finanční zátěží na spolufinancování ve výši 15 - 50% podle typu projektu,“ dodala Marta Sargánková, ředitelka Úřadu Regionální rady Jihovýchod.

zpět na: Tiskové zprávy

Aktuality

Schválení závěrečného účtu a účetní závěrky 2019

Dne 24.6.2020 Výbor regionální rady regionu soudržnosti Jihovýchod na svém 75. zasedání schválil závěrečný účet Regionální rady regionu soudržnosti Jihovýchod za rok 2019 a řádnou účetní závěrku sestavenou k 31.12.2019. více

Rozpočet Regionální rady regionu soudržnosti Jihovýchod na rok 2020 a střednědobý výhled rozpočtu Regionální rady regionu soudržnosti Jihovýchod na období 2021 - 2022

Výbor Regionální rady (na jeho 73. zasedání, konané dne 11. 12. 2019) schválil rozpočet RR JV na rok 2020 a současně i střednědobý výhled rozpočtu na období 2021-2022. více

Metodický pokyn Úřadu Regionální rady regionu soudržnosti Jihovýchod č. 1/2019 EXTERNÍ.

Změna termínu předkládání monitorovací zprávy o udržitenosti projektů. více

Webarchivováno Národní knihovnou ČR

Webová stránka www.jihovychod.cz je archivována v rámci Webarchivu Národní knihovny ČR. více