Expozice nazvaná Svět brněnské buržoazie mezi Löw-Beer a Tugendhat představuje kapitoly z dějin architektury a životního stylu měšťanstva v Brně v období od druhé poloviny 19. století až do počátku 20. století. Expozice stojí na pomezí muzea architektury a „house-muzea“. Expozice je umístěna v deseti místnostech v I. a II. podlaží vily.
Prolog je věnován rychlému růstu Brna ve 2. polovině 19. století v souvislosti se zrušením hradeb a rozvojem industrializace. Dále se návštěvník seznámí se základními genealogickými údaji o rodu Löw-Beerů, s rozvojem vilové kolonie v Černých Polích
a s historií samotné vily. Nedílnou součástí expozice je i náznaková instalace měšťanského interiéru přelomu 19. a 20. století (jídelny), která obsahuje nejen originální nábytkové kusy ze sbírek Moravské galerie, ale i nápojový servis, drobné porcelánové plastiky a atmosféru dokreslující textilie. Opulentní výzdoba interiérů přelomu století vedla posléze Gretu a Fritze Tugendhatových k odmítnutí tohoto stylu a příklonu k jednoduché až strohé moderně.
V Galerii Celnice můžete do 20. 3. 2016 navštívit také výstavu Slavné vily Jihomoravského kraje. Najdete zde přes 20 příkladů vilových staveb a staveb rodinných domků a představuje jejich vznik, zajímavé osudy i jejich současný stav. Výstava doprovází stejnojmennou publikaci Slavné vily Jihomoravského kraje, která představuje architektonicky zajímavé objekty na tomto území.
Podrobnosti o návštěvních hodinách, vstupném v nové expozici a také o dalších kulturních akcích zde pořádaných získáte zde: http://www.vilalowbeer.cz/cz/
Rozsáhlá památková obnova vily Löw-Beer včetně přípravy interiéru pro muzejní expozice, a také úpravy zahrady a zahradního domku Celnice, proběhly také díky dotacím z ROP Jihovýchod.
Projekt s názvem Obnova secesní památky − vila a život rodiny Löw-Beerů mohl být v letech
2013–2015 realizován i díky dotaci z ROP Jihovýchod v předpokládané výši zhruba 47 milionů korun.
Projekt rekonstrukce celnice-zahradního domku s názvem Celnice − zahradní domek Löw-Beerovy vily mohl být v letech 2014–2015 realizován i díky dotaci z ROP Jihovýchod ve výši zhruba 3,7 milionu korun.