Vyhledávání
Úvod | O nás | Volná místa | Tiskové centrum | Kontakty

Známe vítěze - Projekt mého srdce jižní Moravy a Vysočiny

Projekty Digitalizace Nemocnice Blansko II v Jihomoravském kraji a Přístavba ZŠ Speciální Březinova 31, Jihlava na Vysočině byly oceněny titulem Projekt mého srdce, který svým hlasováním udělila široká veřejnost v regionu Jihovýchod. V soutěži Projekt mého srdce pro nemocnici hlasovalo 2 073 lidí a pro speciální školu 2 583 lidí. Celkem se do soutěže zapojilo 7 255 hlasujících, kteří vybírali z 25 videospotů projektů financovaných z Regionálního operačního programu Jihovýchod. Internetové hlasování probíhalo od 3. září do 31. října 2012 na www.jihovychod.cz.

Ocenění Projektu mého srdce v Kraji Vysočina předal 12. 11. 2012 MUDr. Jiří Běhounek, hejtman Kraje Vysočina, do rukou ředitelky ZŠ Speciální Březinova, Mgr. Zuzany Šimkové a primátora statutárního města Jihlava, Ing. Jaroslavova Vymazala, jakožto zřizovatele školy.  

 „Jsme moc rádi, že náš projekt získal titul "Projekt mého srdce". Hlasování bylo velmi napínavé a žila jím doslova celá škola. Hned po zahájení soutěže mě oslovil náš pedagog pan Jiří Hladík s návrhem, zda bych souhlasila s prezentací soutěže a našeho projektu na sociální síti Facebook. Poté odstartoval kampaň na podporu projektu a byli jsme opravdu velmi mile překvapeni množstvím lidí, kteří nás svým hlasem podpořili. Jsem moc ráda, že v diskuzích na sociální síti někteří lidé vyjádřili i zájem o děti, které

potřebují nějakou formu pomoci.  Je to pro nás dobrý signál o dnešní mladé generaci. Ráda bych vzkázala všem, kteří pro nás hlasovali, že Přístavba Základní školy speciální v Jihlavě je užitečný a smysluplný projekt. Žáci získali nové možnosti pro vzdělávání a zájmovou činnost, ve škole probíhá fyzioterapie, realizujeme další projekty.“ řekla k soutěži Mgr. Zuzana Šimková, ředitelka ZŠ Speciální Jihlava.

 Oceněny byly také projekty, které se místily na druhém a třetím místě, a to Cyklostezka Přibyslav – Sázava a Dětské hřiště Jihlavská v Havlíčkově Brodě.

 14. 11. 2012 převzali ocenění zástupci vítězného projektu v Jihomoravském kraji. Za Nemocnici Blansko ocenění převzala ředitelka nemocnice Blansko MUDr. Vladimíra Danihelková, MBA a starosta města, Ing. Lubomír Toufar.

Jsem opravdu moc potěšená, že jsme vyhráli, protože jsem přesvědčená, že náš projekt je opravdu smysluplný a velmi pomáhá zvyšovat kvalitu péče o naše pacienty a také zvyšuje prestiž nemocnice. Informaci o soutěži jsme rozeslali organizacím po celém Blansku a je úžasné, jak nás lidé podpořili, moc si toho vážím.“ řekla ředitelka nemocnice, MUDr. Vladimíra Danihelková, MBA, k informaci o vítězství v  soutěži.

 Na druhém místě se v Jihomoravském kraji umístil projekt II/398 Vranov nad Dyjí průtah – Onšov a třetí příčku obsadil projekt Obnova vozového parku drážních vozidel v Brně.

 ROP Jihovýchod má pro programové období 2007–2013 k dispozici dotace z Evropského fondu pro regionální rozvoj ve výši 720 milionů eur, tj. přibližně 18,1 miliardy korun. Z této částky jsou k dnešnímu dni pro 663 projektů schváleny dotace (čistě evropské peníze) ve výši 15,3 miliardy korun a na účty příjemců dotací již bylo proplaceno více než 11,2 miliardy korun (celková dotace).

 

předání cen

 

předání cen

zpět na: Tiskové zprávy

Aktuality

Zrušení pobočky v Jihlavě ke dni 31. 12. 2020.

Veškeré podání a dotazy směřujte od 4. 1. 2021 na sídlo úřadu Regionální rady Jihovýchod v Brně. více

Otevírací doba úřadu Regionální rady Jihovýchod

Na základě usnesení vlády č. 1080 ze dne 21. 10. 2020 bude podatelna Regionální rada regionu soudržnosti Jihovýchod pro veřejnost otevřena následovně, a to do odvolání:

Pondělí   9:00 – 13:30 hod.

Úterý       9:00 – 13:30 hod. více

Uzavření operačního programu ROP Jihovýchod

Regionální rada regionu soudržnosti Jihovýchod obdržela od Evropské komise dopis s informací, že všechny operace související s uzavíráním operačního programu byly provedeny a tudíž ROP Jihovýchod byl uzavřen ke dni 28. 12 .2017. více

Webarchivováno Národní knihovnou ČR

Webová stránka www.jihovychod.cz je archivována v rámci Webarchivu Národní knihovny ČR. více