Vyhledávání
Úvod | O nás | Volná místa | Tiskové centrum | Kontakty

Známe vítěze - Projekt mého srdce jižní Moravy a Vysočiny

Projekty Digitalizace Nemocnice Blansko II v Jihomoravském kraji a Přístavba ZŠ Speciální Březinova 31, Jihlava na Vysočině byly oceněny titulem Projekt mého srdce, který svým hlasováním udělila široká veřejnost v regionu Jihovýchod. V soutěži Projekt mého srdce pro nemocnici hlasovalo 2 073 lidí a pro speciální školu 2 583 lidí. Celkem se do soutěže zapojilo 7 255 hlasujících, kteří vybírali z 25 videospotů projektů financovaných z Regionálního operačního programu Jihovýchod. Internetové hlasování probíhalo od 3. září do 31. října 2012 na www.jihovychod.cz.

Ocenění Projektu mého srdce v Kraji Vysočina předal 12. 11. 2012 MUDr. Jiří Běhounek, hejtman Kraje Vysočina, do rukou ředitelky ZŠ Speciální Březinova, Mgr. Zuzany Šimkové a primátora statutárního města Jihlava, Ing. Jaroslavova Vymazala, jakožto zřizovatele školy.  

 „Jsme moc rádi, že náš projekt získal titul "Projekt mého srdce". Hlasování bylo velmi napínavé a žila jím doslova celá škola. Hned po zahájení soutěže mě oslovil náš pedagog pan Jiří Hladík s návrhem, zda bych souhlasila s prezentací soutěže a našeho projektu na sociální síti Facebook. Poté odstartoval kampaň na podporu projektu a byli jsme opravdu velmi mile překvapeni množstvím lidí, kteří nás svým hlasem podpořili. Jsem moc ráda, že v diskuzích na sociální síti někteří lidé vyjádřili i zájem o děti, které

potřebují nějakou formu pomoci.  Je to pro nás dobrý signál o dnešní mladé generaci. Ráda bych vzkázala všem, kteří pro nás hlasovali, že Přístavba Základní školy speciální v Jihlavě je užitečný a smysluplný projekt. Žáci získali nové možnosti pro vzdělávání a zájmovou činnost, ve škole probíhá fyzioterapie, realizujeme další projekty.“ řekla k soutěži Mgr. Zuzana Šimková, ředitelka ZŠ Speciální Jihlava.

 Oceněny byly také projekty, které se místily na druhém a třetím místě, a to Cyklostezka Přibyslav – Sázava a Dětské hřiště Jihlavská v Havlíčkově Brodě.

 14. 11. 2012 převzali ocenění zástupci vítězného projektu v Jihomoravském kraji. Za Nemocnici Blansko ocenění převzala ředitelka nemocnice Blansko MUDr. Vladimíra Danihelková, MBA a starosta města, Ing. Lubomír Toufar.

Jsem opravdu moc potěšená, že jsme vyhráli, protože jsem přesvědčená, že náš projekt je opravdu smysluplný a velmi pomáhá zvyšovat kvalitu péče o naše pacienty a také zvyšuje prestiž nemocnice. Informaci o soutěži jsme rozeslali organizacím po celém Blansku a je úžasné, jak nás lidé podpořili, moc si toho vážím.“ řekla ředitelka nemocnice, MUDr. Vladimíra Danihelková, MBA, k informaci o vítězství v  soutěži.

 Na druhém místě se v Jihomoravském kraji umístil projekt II/398 Vranov nad Dyjí průtah – Onšov a třetí příčku obsadil projekt Obnova vozového parku drážních vozidel v Brně.

 ROP Jihovýchod má pro programové období 2007–2013 k dispozici dotace z Evropského fondu pro regionální rozvoj ve výši 720 milionů eur, tj. přibližně 18,1 miliardy korun. Z této částky jsou k dnešnímu dni pro 663 projektů schváleny dotace (čistě evropské peníze) ve výši 15,3 miliardy korun a na účty příjemců dotací již bylo proplaceno více než 11,2 miliardy korun (celková dotace).

 

předání cen

 

předání cen

zpět na: Tiskové zprávy

Aktuality

Prodej nepotřebného majetku ROP Jihovýchod

Likvidační komise na svém zasedání 12.11.2020 doporučila a předseda RR Jihovýchod 23.11.2020 rozhodl o prodeji nepotřebného majetku více

Otevírací doba úřadu Regionální rady Jihovýchod

Na základě usnesení vlády č. 1080 ze dne 21. 10. 2020 bude podatelna Regionální rada regionu soudržnosti Jihovýchod pro veřejnost otevřena následovně, a to do odvolání:

Pondělí   9:00 – 13:30 hod.

Úterý       9:00 – 13:30 hod. více

Uzavření operačního programu ROP Jihovýchod

Regionální rada regionu soudržnosti Jihovýchod obdržela od Evropské komise dopis s informací, že všechny operace související s uzavíráním operačního programu byly provedeny a tudíž ROP Jihovýchod byl uzavřen ke dni 28. 12 .2017. více

Webarchivováno Národní knihovnou ČR

Webová stránka www.jihovychod.cz je archivována v rámci Webarchivu Národní knihovny ČR. více