Vyhledávání
Úvod | O nás | Volná místa | Tiskové centrum | Kontakty

ZŠ OTEVŘENÁ JE OTEVŘENÁ

(4. 9. 2012) 3. 9. 2012 nastoupilo 220 žáků do nové školy v Brně-Žebětíně. Kompletně nová budova školy zahrnuje deset kmenových tříd, dvě odborné učebny pro angličtinu a výpočetní techniku, čtyři učebny praktického vyučování, družinu pro 120 dětí, jídelnu a  kuchyň s kapacitou pro 300 dětí, gymnastický sál a tělocvičnu pro míčové hry. Nová škola mohla být vybudována díky dotaci z Regionálního operačního programu Jihovýchod ve výši více než 97 milionů korun.

V dřívějších letech byl provoz školy rozdělen do tří budov ze začátku 20. století, místo tělocvičny děti využívaly sál společenského domu a jídelnu zajišťovala mateřská školka. Děti neustále přecházely mezi budovami, což bylo, vzhledem k intenzivnímu silničnímu provozu ve středu městské části, velice nebezpečné.

Nově vybudovaná škola je určena pro první stupeň, jedná se o tzv. školu neúplnou. Budova je vhodně situována, blízko MŠ Žabka, v klidné zóně stranou dopravního ruchu. V prostorách školní družiny se nachází multifunkční prostor pro výuku čtení, hudební výchovy a multimediální výchovy. Po materiální stránce je škola velmi dobře vybavena pomůckami, audiovizuální a výpočetní technikou. Pro zajištění pitného režimu mají žáci k dispozici pitné fontány na centrálních chodbách.
Nové zázemí školy mohou nyní využívat nejen žáci, ale i mládež a veřejnost městské části Žebětín i pro mimoškolní aktivity, sport a další vzdělávání. Díky projektu vznikla také nová pracovní místa pro jednoho učitele, tři kuchařky a dvě uklízečky.   

Žebětín čekal na tuto budovu 70 let. Pro obyvatele má obrovský význam, vyrostl překrásný areál s nejmodernějšími prvky výuky, který, i co se týče hygieny, zdravotních a bezpečnostních norem, plně splňuje bezbariérový přístup pro invalidní děti. Bude zde obrovské zázemí pro kroužky i sportovní aktivity, které bude využívat i veřejnost v městské části. Stavbu se podařilo postavit za necelý rok, za dvě třetiny nákladů. Architektonicky krásně zapadla do rázu okolní zástavby.“ Řekl Ing. Vít Beran, starosta městské části Brno-Žebětín. 

Projekt s názvem Základní škola Otevřená, vznikl v rámci Integrovaného plánu rozvoje města Brna.  


Nově vybudovaná škola Otevřená


Nově vybudovaná škola Otevřená

Třídy v nové škole Otevřená

Počítačové učebny v nové škole Otevřená

Slavnostní otevření školy Otevřená

zpět na: Tiskové zprávy

Aktuality

Prodej nepotřebného majetku ROP Jihovýchod

Likvidační komise na svém zasedání 12.11.2020 doporučila a předseda RR Jihovýchod 23.11.2020 rozhodl o prodeji nepotřebného majetku více

Otevírací doba úřadu Regionální rady Jihovýchod

Na základě usnesení vlády č. 1080 ze dne 21. 10. 2020 bude podatelna Regionální rada regionu soudržnosti Jihovýchod pro veřejnost otevřena následovně, a to do odvolání:

Pondělí   9:00 – 13:30 hod.

Úterý       9:00 – 13:30 hod. více

Uzavření operačního programu ROP Jihovýchod

Regionální rada regionu soudržnosti Jihovýchod obdržela od Evropské komise dopis s informací, že všechny operace související s uzavíráním operačního programu byly provedeny a tudíž ROP Jihovýchod byl uzavřen ke dni 28. 12 .2017. více

Webarchivováno Národní knihovnou ČR

Webová stránka www.jihovychod.cz je archivována v rámci Webarchivu Národní knihovny ČR. více