Vyhledávání
Úvod | O nás | Volná místa | Tiskové centrum | Kontakty

ZUŠ Jihlava získala další prestižní ocenění, gratulujeme!

(23. 4. 2014) Projekt Rekonstrukce a rozvoj Základní umělecké školy v Jihlavě dnes převezme prestižní ocenění Nejlepší investice soutěže TOP INVEST 2013. Projekt byl realizován také díky dotaci z ROP Jihovýchod ve výši 56 milionů korun, realizátorem projektu bylo Statutární město Jihlava.

Soutěž TOP INVEST vyhlašuje každoročně Svaz podnikatelů ve stavebnictví v ČR. Jedná se o soutěž o nejlepší investiční záměr uplynulého roku. Zúčastnit se ho mohly všechny stavby, jejichž přínosem je buď dobrá ekonomická návratnost investice, nebo společenský význam a obohacení kulturního, sportovního či společenského postavení města či regionu. Vypisovatelé soutěže jsou Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR, Ministerstvo pro místní rozvoj ČR a Svaz podnikatelů ve stavebnictví v ČR.

Ocenění Nejlepší investice roku 2013 získají tři stavby bez udání pořadí. Letos jsou to právě Základní umělecká škola v Jihlavě, Kompetenční centrum Kuřim – obráběcí stroje a Nová Karolina Park Ostrava. Ocenění budou předána dnes večer na slavnostním večeru u příležitosti zahájení Brněnského stavebního veletrhu v 17.00 hod. v Areálu Výstaviště, pavilonu P.

Základní umělecká škola Jihlava patří k největším v Kraji Vysočina. Tato instituce s dlouholetou tradicí vzdělává děti a mládež ve čtyřech uměleckých oborech, a to hudebním, výtvarném, tanečním, literárně-dramatickém a hudebně-pohybové přípravce. Sídlí ve dvou historických budovách na Masarykově náměstí, které jsou nemovitými kulturními památkami a jsou součástí Městské památkové rezervace Jihlava. Projekt, který byl odborně veden Dr. Ing. arch. Jaroslavem Huňáčkem, zajistil kvalitní komplexní obnovu historických prostor, které zahrnovaly celkovou rekonstrukci interiéru a exteriéru obou budov školy, její přístavbu, půdní vestavbu, využití sklepních prostor a úpravy přilehlého dvora.

Projekt řešil zásadní problémy, které měly vliv na kvalitu a rozsah poskytovaného vzdělávání dětí a mládeže. Jednalo se především o rozšíření kapacity, kdy škola nemohla uspokojit zájem žáků o výuku, dále chyběly výstavní prostory pro prezentaci výtvarných děl žáků, skladovací prostory pro díla žáků, nebylo dostatečně řešeno odhlučnění jednotlivých učeben a neexistovala samostatná učebna pro výuku na bicí nástroje. Nebylo zajištěno dostatečné zázemí pro velké soubory a budova nebyla bezbariérově přístupná. To vše nyní nová škola zajišťuje. Realizovaná opatření umožnila rozšířit počet žáku školy o 100 dětí. V rámci projektu došlo k vytvoření 2,5 nových pracovních míst. Do soutěže TOP INVEST 2013 projekt přihlásila Regionální rada Jihovýchod. 

 

ZUŠ Jihlava

 

 

ZUŠ Jihlava

zpět na: Tiskové zprávy

Aktuality

Schválení závěrečného účtu a účetní závěrky 2019

Dne 24.6.2020 Výbor regionální rady regionu soudržnosti Jihovýchod na svém 75. zasedání schválil závěrečný účet Regionální rady regionu soudržnosti Jihovýchod za rok 2019 a řádnou účetní závěrku sestavenou k 31.12.2019. více

Rozpočet Regionální rady regionu soudržnosti Jihovýchod na rok 2020 a střednědobý výhled rozpočtu Regionální rady regionu soudržnosti Jihovýchod na období 2021 - 2022

Výbor Regionální rady (na jeho 73. zasedání, konané dne 11. 12. 2019) schválil rozpočet RR JV na rok 2020 a současně i střednědobý výhled rozpočtu na období 2021-2022. více

Metodický pokyn Úřadu Regionální rady regionu soudržnosti Jihovýchod č. 1/2019 EXTERNÍ.

Změna termínu předkládání monitorovací zprávy o udržitenosti projektů. více

Webarchivováno Národní knihovnou ČR

Webová stránka www.jihovychod.cz je archivována v rámci Webarchivu Národní knihovny ČR. více