Vyhledávání
Úvod | O nás | Volná místa | Tiskové centrum | Kontakty

ZUŠ Jihlava získala další prestižní ocenění, gratulujeme!

(23. 4. 2014) Projekt Rekonstrukce a rozvoj Základní umělecké školy v Jihlavě dnes převezme prestižní ocenění Nejlepší investice soutěže TOP INVEST 2013. Projekt byl realizován také díky dotaci z ROP Jihovýchod ve výši 56 milionů korun, realizátorem projektu bylo Statutární město Jihlava.

Soutěž TOP INVEST vyhlašuje každoročně Svaz podnikatelů ve stavebnictví v ČR. Jedná se o soutěž o nejlepší investiční záměr uplynulého roku. Zúčastnit se ho mohly všechny stavby, jejichž přínosem je buď dobrá ekonomická návratnost investice, nebo společenský význam a obohacení kulturního, sportovního či společenského postavení města či regionu. Vypisovatelé soutěže jsou Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR, Ministerstvo pro místní rozvoj ČR a Svaz podnikatelů ve stavebnictví v ČR.

Ocenění Nejlepší investice roku 2013 získají tři stavby bez udání pořadí. Letos jsou to právě Základní umělecká škola v Jihlavě, Kompetenční centrum Kuřim – obráběcí stroje a Nová Karolina Park Ostrava. Ocenění budou předána dnes večer na slavnostním večeru u příležitosti zahájení Brněnského stavebního veletrhu v 17.00 hod. v Areálu Výstaviště, pavilonu P.

Základní umělecká škola Jihlava patří k největším v Kraji Vysočina. Tato instituce s dlouholetou tradicí vzdělává děti a mládež ve čtyřech uměleckých oborech, a to hudebním, výtvarném, tanečním, literárně-dramatickém a hudebně-pohybové přípravce. Sídlí ve dvou historických budovách na Masarykově náměstí, které jsou nemovitými kulturními památkami a jsou součástí Městské památkové rezervace Jihlava. Projekt, který byl odborně veden Dr. Ing. arch. Jaroslavem Huňáčkem, zajistil kvalitní komplexní obnovu historických prostor, které zahrnovaly celkovou rekonstrukci interiéru a exteriéru obou budov školy, její přístavbu, půdní vestavbu, využití sklepních prostor a úpravy přilehlého dvora.

Projekt řešil zásadní problémy, které měly vliv na kvalitu a rozsah poskytovaného vzdělávání dětí a mládeže. Jednalo se především o rozšíření kapacity, kdy škola nemohla uspokojit zájem žáků o výuku, dále chyběly výstavní prostory pro prezentaci výtvarných děl žáků, skladovací prostory pro díla žáků, nebylo dostatečně řešeno odhlučnění jednotlivých učeben a neexistovala samostatná učebna pro výuku na bicí nástroje. Nebylo zajištěno dostatečné zázemí pro velké soubory a budova nebyla bezbariérově přístupná. To vše nyní nová škola zajišťuje. Realizovaná opatření umožnila rozšířit počet žáku školy o 100 dětí. V rámci projektu došlo k vytvoření 2,5 nových pracovních míst. Do soutěže TOP INVEST 2013 projekt přihlásila Regionální rada Jihovýchod. 

 

ZUŠ Jihlava

 

 

ZUŠ Jihlava

zpět na: Tiskové zprávy

Aktuality

Prodej nepotřebného majetku ROP Jihovýchod

Likvidační komise na svém zasedání 12.11.2020 doporučila a předseda RR Jihovýchod 23.11.2020 rozhodl o prodeji nepotřebného majetku více

Otevírací doba úřadu Regionální rady Jihovýchod

Na základě usnesení vlády č. 1080 ze dne 21. 10. 2020 bude podatelna Regionální rada regionu soudržnosti Jihovýchod pro veřejnost otevřena následovně, a to do odvolání:

Pondělí   9:00 – 13:30 hod.

Úterý       9:00 – 13:30 hod. více

Uzavření operačního programu ROP Jihovýchod

Regionální rada regionu soudržnosti Jihovýchod obdržela od Evropské komise dopis s informací, že všechny operace související s uzavíráním operačního programu byly provedeny a tudíž ROP Jihovýchod byl uzavřen ke dni 28. 12 .2017. více

Webarchivováno Národní knihovnou ČR

Webová stránka www.jihovychod.cz je archivována v rámci Webarchivu Národní knihovny ČR. více