Vyhledávání
Úvod | O nás | Volná místa | Tiskové centrum | Kontakty

Zveme vás na návštěvu - nové dopravní hřiště na Riviéře už funguje

Od pondělí 5. 10. 2015 zahajuje provoz unikátní dopravní hřiště, které je nejmodernější a největší v České republice. Speciální je také tím, že je zastřešeno. Hřiště mohlo vzniknout i díky dotaci z ROP Jihovýchod ve výši zhruba 69 milionů korun. Najdete je na brněnské Riviéře, nedaleko Pisáreckých tunelů.

Nové dopravní hřiště není určeno jen pro žáky základních škol, ale i pro děti ze škol mateřských. I ti nejmenší si mohou vyzkoušet zajezdit si na světelných i obyčejných křižovatkách, budou se učit, jak správně přejet vlakové koleje, zopakují si značky a pravidla na dotykové tabuli nebo vyzkouší chování v dalších modelových situacích. Pro veřejnost je hřiště k dispozici od 15 do 18 hodin.

Součástí areálu je také opravený zámeček, který bude sloužit pro přednášky o dopravních předpisech a pravidlech silničního provozu.

Dopravní výuka je připravena a bude probíhat také pro dospělé, starší a nevidomé občany. Senioři se zde seznámí s novými pravidly silničního provozu a pro všechny dospělé zájemce je určen také simulátor nárazu nebo otočný simulátor pro nácvik vystupování z převráceného auta. Neméně zajímavá je také opilecká stezka. Návštěvníci si mohou vyzkoušet pěší slalom mezi tyčemi při různých hodnotách promile v krvi.  Se speciálními brýlemi na očích se potácejí opravdu jako by byli opilí a mají za úkol projít po vytyčené trase.

 

Dopravní hřiště_Riviéra

 

Dopravní hřiště_Riviéra

 

Dopravní hřiště_Riviéra

 

Dopravní hřiště_zámeček_Riviéra

zpět na: Tiskové zprávy

Aktuality

Ukončení činnosti Regionální rady regionu soudržnosti Jihovýchod

Zákonem č. 251/2021 Sb., kterým se mění zákon č. 248/2000 Sb., o podpoře regionálního rozvoje, ve znění pozdějších předpisů, a dalšími souvisejícími zákony, bude Regionální rada Jihovýchod k 31. prosinci 2021 zrušena. Právním nástupcem od 1. ledna 2022 je stanovena Česká republika – Ministerstvo pro místní rozvoj, pro oblast daňových řízení pak Ministerstvo financí ČR.

 

  více

Zrušení pobočky v Jihlavě ke dni 31. 12. 2020.

Veškeré podání a dotazy směřujte od 4. 1. 2021 na sídlo úřadu Regionální rady Jihovýchod v Brně. více

Otevírací doba úřadu Regionální rady Jihovýchod

Na základě usnesení vlády č. 1080 ze dne 21. 10. 2020 bude podatelna Regionální rada regionu soudržnosti Jihovýchod pro veřejnost otevřena následovně, a to do odvolání:

Pondělí   9:00 – 13:30 hod.

Úterý       9:00 – 13:30 hod. více

Uzavření operačního programu ROP Jihovýchod

Regionální rada regionu soudržnosti Jihovýchod obdržela od Evropské komise dopis s informací, že všechny operace související s uzavíráním operačního programu byly provedeny a tudíž ROP Jihovýchod byl uzavřen ke dni 28. 12 .2017. více